تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-۰۹۱۲۱۲۱۱۲۹۴

ایمیل info@karafeed.com

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

اهمیت تهیه غذای شرکتی

 در این مقاله در باب اهمیت غذای شرکتی صحبت خواهد شد اما قبل از آن ببینیم چرا اصولا سرو غذا در محل کار توسط سازمان اهمیت دارد و این کار چه منافعی به ارمغان خواهد آورد.

غذا : بهانه‌ای خوب برای گرد آمدن

هر انسانی مجبور به غذا خوردن است، جبری که این روزها برای کارمندان بیشتر به نوعی رفع تکلیف منجر می‌شود تا به یک لذت. به راستی چه عاملی می‌تواند باعث شود غذا خوردن کاری فرح‌بخش و البته انرژی دهنده باشد؟ پاسخ ساده است: دور هم غذا خوردن.

کارمندان اغلب ساعات کاری را به تنهایی پشت میز خود می‌نشینند و اکثر فعالیت‌های روزانه‌ی خود و احتمالا صرف ناهار را نیز همان‌جا انجام می‌دهند. در واقع بیش از دو سوم کارمندان حداقل نیمی از وعده‌های غذایی خود را در تنهایی می‌خورند.

غذا خوردن دسته‌جمعی اما، ارتباطات و روابط میان همکاران را قوی‌تر کرده، صمیمیت و رفاقت می‌سازد، شادی و رضایت شغلی کارمندان و بهره‌وری سازمان را به طور چشم‌گیری افزایش می‌دهد. اثرات مثبت این کار به قدری مشهود و زیاد است که شرکت‌های بزرگی مانند گوگل آن را یک اولویت می‌دانند. با تهیه غذا برای کارمندان‌تان، سازمان شما نه تنها از مزایای این کار دسته‌جمعی سود می‌برد بلکه:

  • کارمندان را ترغیب می‌کند تا با یک استراحت خوب و خوردن غذایی خوش‌طعم باطری‌های خود را برای ادامه‌ی کار روزانه شارژ کنند.
  • می‌تواند با جایگزینی وعده‌های غذایی سالم به جای غذاهای آماده و کارخانه‌ای و یا غذاهای رستورانی جان کارمندان را نجات دهد!
  • با یک منوی غذای شرکتی غیرمعمول ولی جذاب و متفاوت بهره‌وری و روحیه‌ی کارمندان را بالا ببرد.
  • نشان می‌دهد که سلامت و البته جیب کارمندان چقدر برای سازمان مهم و باارزش است.
  • به ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی کارمندان کمک بزرگی خواهد کرد.
  • کار سخت و تفریح مناسب را در ویترین فرهنگ و ارزش‌های سازمان شما به نمایش خواهد گذاشت.

 

 

چرا تهیه غذای شرکتی مهم است؟

شما زمان کافی برای تحقیق، تحمل استرس بیش از حد، برنامه‌ریزی، سفارش و سرو غذا ندارید، حجم کار روزانه بالاست و فشار همین کار سطح انرژی شما را پایین آورده است. اما تهیه و خوردن غذا حذف‌شدنی نیست. شما می‌بایست برای بازگرداندن انرژی و انگیزه‌ی لازم به کارمندان و خودتان، به فکر یک غذای خوشمزه و البته با قیمت مناسب باشید. جایی که ممکن است این کار در تله‌ی تکراری و غیرجذاب بودن گرفتار شود جزئیات آن است.

این روند چقدر زمان ببرد و غذا کی تحویل شما داده شود

برای چه تعداد غذا نیاز است

چه تعداد از کارمندان دارای حساسیت غذایی یا محدودیت‌های رژیمی‌اند؟

چه استثناها و شرایطی برای تغییرات لحظه آخری در منوی غذای شرکتی سفارش داده شده وجود دارد؟

آیا کیترینگ یا تهیه غذای مورد نظر توانایی تامین سفارش سازمان را دارد؟

بسته بندی و ارائه غذا به صورت تک نفره باشد یا دسته جمعی؟

آیا تهیه غذای شرکتی انتخاب شده می‌تواند کیفیت، کمیت و تحویل غذای گرم و مطلوب را تضمین کند؟

آیا می‌تواند برای مراسم و رویدادهای خاص شرکت خدمات درخور را ارائه دهد؟

.

.

.

پاسخ این پرسش‌ها در گاوصندوقی است که کلید آن در دستان کارافید است. کارافید تمامی نگرانی‌های شما در مورد زمان تحویل غذا، حجم و کیفیت متناسب باقیمت و سایر جزئیات و چالش‌هایی که در این زمینه برای شما وجود دارد را به در نطفه خفه کرده و مبتکرانه‌ترین راه حل‌ها را در خورجین کارامدی‌های خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *