تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-09376131782

ایمیل info@karafeed.com

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

راهنمای پیدا کردن و قرارداد بهترین تهیه غذای شرکتی و یا کترینگ تهیه غذای شرکت

یک راهنمای ساده برای یافتن بهترین کترینگ، رستوران و یا تهیه غذاهای شرکتی

جستجو و یافتن یک کترینگ، رستوران و یا تهیه غذای شرکتی، یکی از دغدغه های بخش منابع انسانی، تدارکات و حتی مدیران ارشد یک شرکت و یک سازمان است. در اینجا یک راهنمای جامع و کلی برای پیدا کردن بهترین کترینگ و شرکتهای تهیه غذای شرکتی برای سفارش منوی غذای شرکتی و پرسنلی و همینطور افزایش رضایت و بازدهی کارمندان و پرسنل یک شرکت از غذای شرکتی ارائه می شود.

بهتر است در ابتدا عوامل موثر در این زمینه را بشناسیم:

1- دستورالعمل شرکت در تهیه و تامین غذای شرکت

هر شرکت و یا سازمانی اعم از دولتی یا غیر دولتی، یک دستورالعمل برای پیدا کردن کترینگ با تهیه غذای شرکتی دارد. ممکن است این دستورالعمل به نوعی طراحی شده باشد که ارزانترین منوی غذای شرکتی و پرسنلی را اولویت داده باشد و یا کیفیت غذای کارمند و در نتیجه کیفیت غذای کترینگ و تهیه غذای شرکتی را مد نظر داشته باشد و یا حتی سرعت و نظم در تحویل غذای پرسنل، اولویت این دستورالعمل باشد. این دستورالعمل هر چه که باشد شما بهتر است به صورت چند جانبه به آن نگاه کنید. اگر قیمت غذای کارمندان، فاکتور اصلی انتخاب و قرارداد با کترینگ و تهیه و تامین غذای شرکت باشد، بهتر است شما قدری از ارزش وزنی معیار قیمت را به کیفیت اختصاص دهید. به هر حال عدم رضایت کارمندان خودش برای شرکت هزینه دربردارد و در نهایت در طولانی مدت شما ضرر می کنید تا سود. اگر سرعت و نظم تحویل مد نظر دستورالعمل است بهتر است سرعت تحویل و قیمت یک توازنی داشته باشند. در کل هدف از غذا دادن به یک کارمندان و یا کارکنان شرکت، فقط قانون کار نیست بلکه افزایش بازدهی و انسجام و نظم کاری کارمندان و کارکنان شرکت نیز یکی از اهداف قرارداد با بهترین کترینگ و تهیه غذای شرکتی مد نظر در دستورالعمل می باشد.

2- منوی غذایی کترینگ و یا منوی غذایی شرکتی

بیشترین کترینگها و تهیه غذاهای شرکتی، یک سری غذای روز دارند و یا یک منوی از پیش تعیین شده که بنا بر نوع شرکت یا سازمان مورد قرارداد،این منوی غذای پرسنلی کترینگ یا تهیه غذای شرکتی، می تواند قابل تغییر و یا بدون تغییر باشد. هر قدر ارزش یک شرکت و حجم سفارشات آن بزرگتر باشد، انعطاف پذیری کترینگ و یا تهیه غذای شرکتی بیشتر می شود. سعی کنید با دانستن اصول مذاکره یک منوی غذای خوب را برای شرکت رقم بزنید. هدف جلب رضایت کارمندان و مدیران شرکت است نه سیاستهای کترینگ.

3- موقعیت جغرافیایی کترینگ و یا تهیه غذای شرکتی

بعضی شرکتها دوست دارند، کترینگ در موقعیت جغرافیایی نزدیک به آنها مستقر باشد.افزایش سرعت تحویل و داغ و تازه بودن غذا از مزایای نزدیکی کترینگ و یا تهیه غذای شرکتی می باشد.

4- قیمت منوی غذایی شرکتی و کترینگ

قیمت، فاکتور بسیار تاثیرگذاری در عقد قرارداد ما بین کترینگ و شرکت می باشد. وقتی حجم سفارش مطرح باشد، قیمت هم شکسته می شود. سعی کنید با ایجاد یک بستر زنجیره تامین غذای گسترده از کترینگها، قیمت مناسبی را برای قرارداد با کترینگها و رستورانها داشته باشید.

5- کیفیت منوی غذایی شرکتی و سفارش کترینگی

کیفیت در کنار قیمت دو فاکتور هم افزا هستند. کترینگ و یا تهیه غذای شرکتی و پرسنلی با کیفیت بالاتر، قیمت بیشتری دارد ولی در عوض رضایت بیشتر کارمند را همراه خواهد داشت. سعی کنید کیفیت اختصاصی خود را مد نظر داشته باشد، وقتی قیمت و کیفیت را مد نظر دارید.

6- برند کترینگ و تهیه غذای شرکتی

برخی شرکتها و سازمانها، با برند یک کترینگ و یا تهیه و تامین غذای شرکتی، قرارداد می بندند تا با قیمت و کیفیت آن. حتی کارمندان شرکت نیز این قضیه را به عنوان یک افتخار و یا فخرفروشی به دوستانشان قلمداد می کنند. یک سوال اینجاست که آیا کترینگهای کوچک از نظر کیفیت قابل رقابت با کترینگهای بزرگ و صاحب برند نیستند؟ بعضی وقتها بستن قرارداد با چند کترینگ کوچک و تحمیل کیفیت مورد تقاضا باعث افزایش کیفیت غذای شرکت و یا کاهش قیمت می شوند. کارمندان نیز می توانند به این افتخار کنند که غذای شرکت آنها از زنجیره ای از کترینگها تأمین می شود و تنوع و کیفیت بسیار قابل توجهی دارد.

7- یکپارپگی و سیستمایتک بودن چرخه تهیه و تامین غذای شرکت

هر قدر یک کار در یک شرکت اتوماسیون و چرخه نرم افزاری قویتری داشته باشد درصد خطای آن به صفر می رسد و امکان ارزیابی و آنالیز و کاریی سیستم افزایش می یابد. بسیاری از شرکتها، اصلا این قضیه را در نظر نمی گیرند کما این که شرکتهای بزرگ و توانمند در زمینه پولسازی با حاشیه سود بالا سیستمهای اتوماسیون مختص خود را در بخشهای مختلف مانند زنجیره تامین غذای شرکت از کترینگ، حسابداری تهیه غذای شرکت، نظرسنجی از کارمندان درباره غذای هر روز، انتخاب ساعت صرف غذای کارمند در شرکت، مرخصی های کارمندان، منوی غذایی و غذاهای روز، داشتن مهمانان ویژه و حتی رصد سفارش گیری و تحویل غذا را تولید کرده اند که البته همه این بخشها به صورت یکجا در این سیستمها وجود ندارد. بنابراین اگر یک سیتم حرفه ای نرم افزاری و اتوماسیون طوری در این زمینه داشته باشید، برگه برنده خاصی را در زمینه قرارداد با کترینگ و تهیه غذاهای شرکتی خواهید داشت.

5 thoughts on “راهنمای پیدا کردن و قرارداد بهترین تهیه غذای شرکتی و یا کترینگ تهیه غذای شرکت

 1. برای تهیه غذای شرکتهای بزرگ چطور باید یه زنجیره کترینگ درست کرد که همه شون تو یه تایم غذاها رو برای کارمندان بیارن؟
  ممنون

  1. سیستم کارافید یه سیستم ایجاد زنجیره از کترینگای بزرگ و کوچیکه که مسئول تهیه غذای شرکت می تونه بدون مذاکره با اونا، سفارشهای غذای کارمندا رو سفارش بده. با لینک زیر ثبت نام کنید تا برای دمو تیم معرفی بیان و براتون کامل سیستم رو دمو کنند و توضیح بدن.
   https://www.karafeed.com/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA/

 2. کلا با هر کترینگی قرارداد ببندی بعد از یه ماه گند می زنه به کیفیتش. من خودم کارمند یه شرکتم که کلی داستان سر غدای شرکتیمون دارم. قرارداد می بندن اولش خوبه بعدش افتضاح. یه راهنما بدید واسه حفظ کیفیت غذای کتریتگا. با بهترینشوم قرارداد ببندی فایده ای نداره

  1. سلام . من ی کترینگ کوچک دارم با ظرفیت پخت هر وعده ۵۰۰ غذا . من تو قراردادام ذکر میکنم ک اگه کیفیت اومد پایین تمام طلبم ب شرکت رو میبخشم و اگه یک روز ۲۵% کارکنان از کیفیت غذا ناراضی بودند ، اون روز رو توی فاکتدر محاسبه نکنند . فکر میکنم تضمین خوبی واسه کیفیت باشه .
   اگه تمایل داشتین من در خدمتتونم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =