تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-۰۹۱۲۸۴۶۴۹۶۸

تلفن پشتیبانی ۰۹۹۱۲۰۸۹۳۸۸

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

سرو غذای شرکت با چاشنی شادی کارمندان

غذای شرکت را با شادی سرو کنید

به فکر شادی محیط کار در سازمان خود باشید

یکی از نیازهای اساسی بشر شادی و نشاط است. شادی به زندگی معنا و جهت میبخشد و موجب نشاط روحی و سلامتی و افزایش توانایی میشود.انسان شاد میتواند قله های موفقیت را سریع تر طی کند و نقش بسزایی  در اجتماع داشته باشد.کارمندان با طلوع خورشید به اولین چیزی که فکر می کنند حضور به موقع در محل کار است و کارهای زیادی که باید انجام دهند . وقتی کارمندی با روحیه شاد وارد محل کار می شود و به دیگر کارمندان لبخند میزند باعث افزایش انرژی خود و همکارانش می شود . کارمندان ساعات زیادی را در شرکت وقت صرف می کنند ، اگر در این ساعت ها که سرکار هستند به کارمندان خوش بگذرد و شاد باشند یعنی بهترین اوقات خود را در شرکت صرف کرده اند و هنگامی که زمان اتمام کار و خروج از محل کار به این امید شرکت را ترک می کنند که فردا صبح هم بازگردند . اینچنین کارمندان شادی از پس تمامی مشکلات کاری بر می آیند . حال کارمندانی را تصور کنید که از محل کار خود راضی نیستند ، با طلوع آفتاب اولین چیزی که به آن فکر می کنند زندانی است که قرار است تا عصر در آن اسیر باشند ، در موقع کار کردن فقط به ساعت نگاه میکنند و جالب است که عقربه های ساعت هم از جای خود تکان نمیخورند . کارمندانی که شاد نیستند از زیر کار در میروند و تا حدی که اخراج نشوند کار می کنند و با قدم زدن در اتاق خود یا صرف وقت به روش های دیگر سعی در سپری کردن وقت کاری دارند .

مدیران شرکت ها با تبدیل شرکت خود به مکانی شاد و دلپیز برای کارمندان خود می توانند انگیزه ی کارمندانشان را بالا ببرند و کارمندانی شاد و موثر داشته باشند . برای ایجاد انگیزه در کارمندان روش های مدیریتی خاصی وجود دارد که در تمامی سایت ها موجود است . در این مقاله کارافید سعی داد توجه مدیران را به یکی از نیازهای اساسی هر کارمندی که تأمین انرژِی از طریق غذا خوردن ورابطه ی آن با لذت بردن و شاد شدن ، جلب نماید . با ما همراه باشید .

شادی کارمندان
شادی کارمندان

غذا خوردن در شرکت ، از نیازهای اساسی کارمندان  است. خوردن گاه بهانه‌ای می شود برای دور هم جمع شدن و لذت بردن وشاد شدن و  برهم زدن روال یکنواخت کار . غذا خوردن در شرکت فقط سیر کردن شکم برای ادامه ی کارنیست؛ می‌تواند یک تفریح لذت‌بخش و شاد و متفاوت در شرکت هم به‌شمار آید. غذا خوردن می‌تواند گاه بهانه‌ای باشد برای این که کارمندان از پشت میز برخیزند و چند صباحی را به تفریح و خوش‌گذرانی در شرکت  بگذرانند و از استرس و فشار کار رها شوند .

مکانی در شرکت  که در آن غذا و نوشیدنی  یافت می‌شود از محبوب‌ترین و دوست داشتنی‌ترین جاها برای کارمندان به‌شمار می‌آیند. اگر کارکنان محل کار خود را دوست داشته باشند،‌ شادتر خواهند بود. . مدیران می توانند با اقداماتی ساده، مانند پخش موسیقی در محل کار، تامین غذا و خوراکی برای کارکنان در محل کارو همچین ایجاد فضایی مطلوب و زیبا برای صرف غذا، کارکنان شادتری داشته باشند. بررسي تازه پژوهشگران نشان داده با افزايش پنج درصدي کيفيت غذا و فضاي تغذيه اي کارمندان، راندمان کاري آنها يک برابر و با افزايش 10 درصدي همان شاخص ها، راندمان يک و نيم تا دو برابر افزايش مي يابد.

نمونه ای از منوی غذای شرکتی  و مشکلات کارمندان با منو غذای شرکتی

در اینجا نمونه ای از منوی غذای شرکتی رو براتون مثال میزنم. این منو ی غذایی رو از یکی از کیترینگ ها براتون کپی کردم . حالا میخوام توجه مدیران رو به چند نکته جلب کنم. این منوی غذایی تشکیل شده از کربوهیدرات ساده ، پروتیین ، چربی . سهم بسیار کم مواد فیبری و سبزیجات در این منوی غذایی کاملا مشهود است . و جالب تعیین روزهای هفته ست یعنی کارمندان شنبه ی اول ماه باید چلو کباب کوبیده بخورند. البته منظور از این بحث بد بودن چلو کباب یا هر کدام از این غذاها در این منوی غذایی نیست . کارمندانی را در نظر بگیرید که به خاطر مشکلات قلبی عروقی یا کلسترول بالای خون از خوردن گوشت زیاد منع شده اند . با دیدن این منوی غذایی چه فکری به ذهن این کارمندان خطور میکند ؟ یا کارمندان دیگر که به دلیل مشکلات دیگری با منوی غذایی شرکت مشکل دارند ( با مراجعه به سایت کارافید و خواندن مقاله های قبلی با نیازهای تغذیه ای برخی از کارمندان که شرایط خاصی مانند گیاهخواری ، بارداری ، دیابت ، فشار خون بالا یا حتی فشار خون پایین دارند آشنا می شوید ) . این کارمندان احساس می کنند که مورد توجه واقع نشدند و شرایط شان در نظر گرفته نشده است . با این کار شادی را از کارمندان خود گرفته اید و مشکلات دیگری نیز به آنها اضافه میکنید مانند غذا درست کردن در خانه و حمل آن به محل کار و مشکلات دیگر . این کارمندان با دغدغه ای که دارند تمرکز کمتری برای کارکردن دارند . 

هفته اولنام غذا
شنبهچلوکباب کوبیده
یکشنبهچلو خورش قیمه
دوشنبهکتلت گوشت
سه شنبهلوبیا پلو با گوشت
چهارشنبهچلو جوجه کباب
هفته دومنام غذا
شنبهزرشک پلو با مرغ
یکشنبهچلو خوش قورمه سبزی
دوشنبهآبگوشت
سه شنبهچلو کباب کوبیده
چهارشنبهکشک بادنجان

 

حال بیاید شرایط را تغییر دهیم و تعیین منوی غذایی را به عهده ی خود کارمندان بگذاریم . کارمندان با توجه به شرایط جسمی و علائق خود بتوانند منوی غذایی خود را تعیین کنند . این حس به کارمندان دست خواهد داد که در  شرکت نیز مانند خانه خودشان می توانند به تغذیه خود رسیدگی کنند و هیچ نگرانی درباره ی غذا نداشته باشند . این کار باعث می شود کارمندان احساس کنند مورد توجه و احترام هستند و سبب می شود کارمندانی شادتر داشته باشید . کارمندان شاد شما با دریافت این حس احترام از طرف مدیر ، سعی در احترام گذاشتن به خواسته های مدیر دارند و در نتیجه با هدف پیشرفت شرکت به سرکار می آیند .

ویژگی های کارمند شاد در شرکت

مهم نیست که مدیر چه شرکتی هستید ، روی چه چیز یا محصولی سرمایه گذاری می کنید یا چه چیزی میفروشید ، آن چیزی که مهم است این است که شرکت شما بدون کارمند قادر به هیچ کاری نیست . پس مدیران باید در ایجاد انگیزه در کارمندان خود ، تبدیل کارمندان شرکت به کارمندانی شاد و سرزنده کوشا باشند تا کارمندان نیز با انگیزه مضاعف باعث پیشرفت و پیشبرد اهداف شرکت شوند . با اندکی خلاقیت می توانید کارمندانی شادتر داشته باشید . با شاد کردن کارمندان خود منافع خود و شرکت را تضمین کنید . زیرا :

ــ شادی کارمندان باعث بالا رفتن راندمان کاری شرکت می شود ، کارمندان شاد با غیبت کمتر، تنش کمتر و خستگی کمتر فعالیت خود در شرکت را انجام میدهند بنابراین تمرکز بیشتری روی کار خود دارند .
ـ کارمندان شاد خلاق‌ هستند. کارمندانی که محل کار خود را دوست دارند بابت فعالیت های کاریشان کمتر دچار نگرانی و استرس می‌شوند و می‌توانند فکرهای خلاقانه دستاوردهای نو را خلق کنند.
- کارمندان شاد در کارهای گروهی فعالتر هستند . کارمندان شاد نسبت به کارمندان دیگر بیشتر مایل به کمک به دیگران هستند و قادرند حین کار با مشکلات منطقی تر برخورد کنند.

  • کارمندان شاد قابلیت انعطاف دارند که متضاد افسردگی است نه شادی. کارمندان شاد می‌دانند چطور باید بعد از شکست به وضعیت قبلی خود برگردند. قابلیت انعطاف راهکاری است که کارمندان می‌توانند در مواجهه با سختی‌ها کار از آن استفاده کنند.
  • کارمندان شاد شنونده بهتری هستند . کارمندان وقتی گوش میدهند ، توانایی خود برای دریافت دانش بیشتر را تقویت می‌کنید. گوش دادن همچنین راهی برای نشان دادن احترام به ارباب رجوع و مدیر و همکاران است . خوب گوش دادن مهارتی است که روابط کارمندان را تقویت کرده و تجربیاتی رضایت‌بخش‌تر برایشان  فراهم می‌آورد.

مدیران شرکت ها با استفاده از امکاناتی که در سامانه ی کارافید موجود است ، میتوانند گامی موثر در جهت ایجاد انگیزه و افزایش شادی کارمندان خود بردارند . هنگامی که کارمندان برای  تغذیه در شرکت دیگر دغدغه ای نداشته باشند و به این امر واقف باشند که مدیر شرکت برای کارمندان خود ارزش و احترام قائل است و به نیازهای تغذیه ای آنان توجه ویژه ای دارد ، با انگیزه و حوصله ی بیشتری به امور شرکت رسیدگی میکنند .

فضاي ايده آل براي صرف غذا کارمندان در شرکت

سالن غذاخوری که کارمندان در آنجا  غذا مي خورند نيز نقش مهی در شاد کردن کارمندان دارد . غذا خوردن در فضاي مطلوب باعث آرامش و کاهش استرس کارمندان و افزایش شادی می شود . غذا خوردن در سالن غذا خوری که با نور مناسب ، گلهای زیبا ، چیدمان شیک تزیین شده باشد باعث می شود کارمندان احساس خوبی داشته و با آرامش و لذت غذا خود را میل کنند. غذا خوردن با لذت کارمندان موجب هضم بهتر غذا می شود .
سالن غذاخوری را به مکانی  مفرح تبدیل کنید. شرکت هایی که فضای کار در آنها با نوعی احساس خودمانی بودن همراه است، یعنی آنجا که کارمندها می‌توانند گاهی اوقات با هم صحبت و شوخی کنند و از خوردن غذای خود لذت ببرند ، دارای فرهنگ قوی‌تری است . وقتی مشکلی پیش می‌آید، آن دسته از کارمندان که شادتر هستند، می‌توانند طرف خنده‌دار مشکل را ببینند و صرفا بر سویه منفی متمرکز نشوند و به راه حل مشکل برسند . بدترین نوع غذا خوردن کارمندان در شرکت ، غذا خوردن پشت ميزي است . خوردن غذا یا خوراکیهای تفریحی در مقابل صفحه نمایش کار درستی نیست. خوردن در مقابل صفحه نمایش، بدون فکر انجام میشود و یکی از عوامل اصلی ایجاد چاقی مفرط است .

پرفسور Kimberly Elsbach  پرفسور مدیریت از دانشگاه کالیفرنیا می گوید « استراحت دادن به خود مابین یک کار سنگین فکری خلاقیت فکری کارمندان را افزایش میدهد ، و هر شغلی نیاز به خلاقیت دارد مانند حل مسئله ، مدیریت و یافتن راه حل های خلاقانه »

سخن آخر کارافید

حرف آخر اینکه  توجه به همه خواسته های مختلف کارمندان برای تهیه منوی غذای شرکتی ممکنه برای  مدیران شرکت سخت باشه و نیاز باشه که تعدادی از کارکنان را به این کار اختصاص بدن. اما کارافید پیشنهاد بهتری داره. با نگاهی ساده  به منوی شرکتی کارافید میتوانید متوجه شوید که چقدر راحت وبدون هزینه و نیاز به نیروی اختصاصی می توانید بهترین منوی غذای شرکتی را داشته باشید که مطابق خواسته های کارمندان باشد . کارافید به شما کمک میکند که تمامی وعده های شرکتی خودتون از ده ها و صدها رستوران و کیترینگ تهیه کنید، بدون اینکه نگران کاراهای حسابداری و انتخاب و مشاوره تغذیه باشین! برای اینکه در این باره بیشتر بدونین به بخش ثبت نام شرکت مراجعه کنید تا همکارای ما به همه سوالای شما جواب بدن.

«شاد باشید»

3 thoughts on “سرو غذای شرکت با چاشنی شادی کارمندان

  1. این منوی غذای کارمندان که گذاشتید خیلی شبیه منوی غذای شرکت ماست.و از چند سال غذای تکراری و بدون تنوع و خوردن غذایی بامواد مغذی نا کافی برای کارمندان خسته شدیم.بارها از شرکت خواستیم منوی غذای شرکت رو تغییر بدن و یا سبزیجات بیشتری در منوی غذا قرار بدن که با توجه به قرارداد شرکت با یک کترینگ خاص امکانش فراهم نیست.ممنون از تیم کارافید

  2. ناهار غذای اصلی منه ، اونم ناهاری که تو شرکت میخورم و شده تکرار مکررات
    ممنون از کارافید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =