تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-۰۹۱۲۸۴۶۴۹۶۸

تلفن پشتیبانی ۰۹۹۱۲۰۸۹۳۸۸

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

صبحانه شرکتی و افزایش شگفت انگیز بهره وری

بهره وری کارمندان با صبحانه

صبحانه شرکتی و افزایش شگفت انگیز بهره وری

تا حالا به تاثیر فوق العاده یه منوی صبحانه شرکتی عالی روی بهره وری و کارایی کارمندان و پرسنل شرکتتون فکر کردین؟!

چطوری می تونیم ارتباط موثری رو بین بالابردن راندمان کاری و صبحانه شرکتی پیدا کینم؟!

اینکه با وقت زیادی که هر کارمند در طول روز توی شرکت هست،  و زمان زیادی هم برای خوردن صبحانه و ناهار نداره،  آیا راندمان کاری خوبی رو می تونه داشته باشه؟!

شاید مدیر یه شرکت بدون توجه به منوی غذای شرکتی و صبحانه و ناهار کارمند و پرسنل،  بارها به این موضوع فکر کرده باشه که با افزایش ساعت کاری پرسنل،  بتونه بهره وری کارمندان رو بالا ببره ؛ ولی مطمئنا این فکر خیلی خوبی نیست!!!!

مدیری که علم مدیریت رو خوب بلده،  وقتی که بهره وری کارمندان و پرسنلش کاهش پیدا میکنه،  جزء به جزء گزینه های محتمل رو می سنجه تا برسه به اصل کاری ...از فضای شرکت و وضعیت صندلی کارمند و صبحانه ایی که می خوره تا برسه به موارد تشویقی..

تقریبا هر مدیر موفقی برای ارتقای سطح کیفی و بالابردن راندمان کاری پرسنل شرکت، سعی می کنه در مواقع و مناسبات خاص، با تشکیل دادن جلسه های مختلف مثل جلسه صبحانه یا ناهار کاری،  مسائل رو برای پرسنل شرکت مطرح کنه و با هفکری کارمندان سر میز صبحانه و ناهار، علل رو بتونه پیدا کنه و براشون راه حل های اساسی طراحی بکنن.

راه حل هایی مثل افزایش حقوق و مزایا که می تونه موثر باشه ولی یه مدیر می تونه خیلی ریزبین تر باشه تو این موارد..

نمیخام خیلی پیچیده کنم بحث رو براتون، خیلی مواقع پایین بودن راندمان کاری علتش شاید نکته ایی باشه که گفتیم..

میخام برسم به قسمت خوششمزه داستان :

به اینکه سلامت جسم کارمند،  سلامت روان پرسنل شرکت، بهره وری و کارایی می تونه ربط دشته باشه به :

تغدیه ایی که داره و صبحانه ایی که می خوایم ارتباطش رو با بهره وری بیان کنیم.

(داخل پرانتز لازم به ذکر هست که ناهار شرکتی هم اگر اثر بیشتری نداشته باشه چیزی از صبحانه کم نداره و ما توی مقاله ناهار شرکتی برای کارمندان ریز به ریز جزئیات این وعده غذایی مهم رو بررسی کردیم)

خب حالا اجازه بدین مستندش کنم این فرضیه رو :

خیلی از بررسی ها و تحقیقات نشون داده که افزایش 5 درصدی کیفیت غذا و فضای رستورانی که پرسنل اونجا غذا می خورن، راندمان کاری کارمند و مدیر رو 1 برابر افزایش داده و افزایش 10 درصدی همین آمار، یعنی افزایش کیفیت منوی غذای شرکت،  راندمان کاری رو 1 و نیم برابر افزایش داده..

بله ... تغذیه سالمی که صبحانه،  میان وعده و ناهار هست و بی شک، کیفیت صبحانه شرکتی صددرصد موثر هست در بهره وری کارمند و پرسنل شرکت ...

قبول دارین که عادت های غذائی سالم مثل یک صبحانه کامل، می تونه به هر شخصی اعم از مدیر، کارمند و ... توی موفقیت حرفه ایی و بهره وری و زندگی شخصی کمک بکنه...

مدیر موفق می تونه این عادت غذایی رو در صبحانه شرکتی ببینه،  می تونه منوی غذای شرکت رو به نحوی طراحی و بسته بندی بکنه که نتایج مثبت اون رو در افزایش بهره وری پرسنل شرکتش ببینه..

اما داستان صبحانه  از کجا شروع میشه ؟

چشم که باز میکنیم از کارمند گرفته تا مدیر، از خونه دار گرفته تا بازاری، روزمون با کلی دغدغه کاری شروع میشه. صبحانه ایی بخوریم یا نخوریم، تو خونه یا یه صبحانه شرکتی.. .ناهارو کجا میخوریم، توی رستوران با دوستان،  یا زنگ می زنیم تهیه غذا برامون غذا بیاره،  یا اینکه از منوی غذای شرکت که زحمتشو یکی ازین کترینگا کشیده و اینکه غذاشون اونقدری تنوع داره که  به ذائقه و عادت غذائیمون بخوره یا نه؟..؟؟؟؟

شب که از سرکار برمیگردیم به فکر غذای شام هستیم که چی بخوریم.یعنی اینقدری که به خوردن شام اهمیت میدیم، برای صبحانه وقت نمیزاریم در حالیکه انرژی برای همه فعالیت هایی که طی روز داریم رو از صبحانه مقوی و پرانرژیی که باید بخوریم به دست میاریم...

عادات تغذیه

توجه داشتن به اینکه غذایی که میخوریم، مارو دچار اضافه وزن یا مثلا دچار کمبود ماده غذایی خاصی نکنه اهمیت داره!!!

به عنوان یک مدیر تا حالا فکر کردین که چطوری میشه تغذیه سالمی مثل انواع صبحانه و میان وعده و ناهار رو توی شرکت یا محل کارمون برای کارمند و پرسنل داشته باشیم؟

این موضوع مهمه،  چرا که وعده های غذای صبحانه و ناهار و حتی شام می تونه عملکرد و بهره وری پرسنل شرکت رو تحت تاثیر قرار بده..

وقتی میگیم صبحانه شرکتی سالم، یا غذای شرکتی با کیفیت،  شاید خیلی ها بحث رژیم کاهش وزن رو تصور کنن اما باید توجه داشته باشیم که عادت های غذایی پرسنل و کارمند شرکت، برحسب نوع رژیم غذایی و علائقی که به انواع مواد غذایی داره، باید توی منوی غذای شرکت گنجونده بشه چرا که کاملا با بهره وری پرسنل سازمان و کارمندان شرکت در ارتباط هست.

موضوع بعدی، کترینگی هست که تهیه این وعده صبحانه و ناهار و میان وعده یا غذایی که توی منوی غذای شرکت هست رو،  به عهده داره..

با تنوع بالائی که این روزها رستورانها،  تهیه غذاها و کترینگ ها دارن،  توجه به منوی اونهاست که چقد تنوع وعده های صبحانه و ناهار و میان وعده رو طبق علائق و رژیم غذایی پرسنل دارن،  و فراهم کردن امکان اینکه پرسنل طبق علاقه و عادت غذائیشون،  صبحانه و ناهارشون رو سفارش بدن...

و توجه کردن به این نکات،  به اینکه صبحانه شرکتی چطور تهیه بشه،  منوی غذای شرکت برای ناهار چه غذائی رو داشته باشه و .... میتونه راندمان رو به میزان قابل توجهی بالا ببره..

از شاخصه هایی که راندمان کاری کارمند، مدیر و در کل پرسنل شرکت رو افزایش میده ور میتونیم توی منوی غذای شرکت بیابیم،  مثل : وعده غذایی به خصوص صبحانه که خودتون بهتر از اهمیتش آگاهید؛ کیفیت غذا یعنی خوردن غذای سالم چگونگی تهیه غذا و حتی نحوه تهیه غذا که برمی گرده به کترینگ و رستوران و جاهایی که غذا تهیه میشه، ..نحوه برخورد پرسنل بخش خدمات با کارمند و مدیر،  و سالنی که غذاخوریه و پرسنل اعم از مدیر و کارمند برای خوردن غذا اونجا میرن ..

همه این مواردی که گفته شد برای این مورده که نه تنها سلامت فیزیکی و جسمی حفظ میشه بلکه با افزایش عملکرد مغز،  باعث افزایش بهره وری و کارائی کارمند و پرسنل،  توی محیط کاری شرکت و سازمان می شود.

حالا سوالی که اینجا پیش میاد اینه : نوع غذا چه صبحانه باشه و چه ناهار،  که موجب کاهش و یا افزایش بهره وری هست،  چطور باید باشه؟

اینجوری بگیم بهتره فک کنم : بزرگترین دشمن بهره وری چی می تونه باشه؟

و اینکه : کدوم سبک و مدل غذایی راندمان کاری پرسنل شرکت رو بالا میبره؟

الان یه مدیر قاعدتا باید متوجه شده باشه که چقد منوی غذای شرکت،  می تونه راندمان کاری شرکتشو بالا ببره...

حالا اگه مخصوصا این موضوع ثابت شده باشه که هیچ وعده غذائی مثل صبحانه توی این موضوع نمی تونه مهم باشه..

می دونین چرا ؟

یه روز کاری رو میشه ساخت اگر که براش یه صبحانه مغذی و سالم و با کیفیت ساخت..

گفتیم، خیلیا به خاطر مشغله و کمبود وقت نمی رسن که توی خونه یه صبحونه درست درمون بخورن،  اینجاس که با فکر کردن به سرو یه صبحانه شرکتی، 2 تا تیر می زنید: هم محبوبیت شرکت رو به عنوان یک شرکت با فضای کاری مناسب رو برای کارمندان و کارجویان و به عنوان گزینه ای جذاب در مصاحبه های شغلی، بالا می برید و هم اینکه یه شرکت با کارمندای سالم و سرحال و بهره وری بالا دارید ؛ اونم فقط و فقط با یه منوی غذای شرکتی  متنوع و عالی و یه صبحانه شرکتی حسابی..

اما همین وعده صبحانه شرکتی باید جوری باشه که انرژی کارمند و پرسنل شرکت،  حفظ بشه..

یعنی کیفیت و نوع غذا و صبحانه خیلی مهمه..اینکه هر کارمندی چی میخوره؟ عادت غذایی پرسنل چی هست؟چه غذاهائی می تونه توی یه منوی صبحانه شرکتی باشه که هم جذاب باشه و هم سالم و پر از انرژی؟؟؟

تازه یه موضوع دیگه اییم که هست اینه که خیلیا نمی دونن اصلا چی باید بخورن!!!! جالبه ..

یه مقاله ایی خوندم که نوشته بود یه تحقیقی از طرف دانشگاهی تو آمریکا انجام گرفته بود و از مردم این سوال پرسیده شده بود که چه غذائی بخورین سختتره یا مالیاتتونو حساب بکیند؟؟؟؟ جالبه که بدونین 52 درصد آمار این بوده که مردم گفتن چه غذائی بخوریم  سختتره و 48 درصد مالیات رو سختتر دونستن.. فکر کنم برای این آدم ها یه  صبحانه آماده شرکتی و مشاوره تغذیه کمک خیلی بزرگی برای آماده شدن برای یک روز خوب کاری

برای خود منم همینطوره..غذا چی بخورم.. مخصوصا اینکه خیلی برام مهمه وعده غذائی که میخورم حالا میخاد صبحانه باشه یا نهار،  شامل چه موادی باشه...

صبحانه شرکتی ایده آل

از اونجای که یکی از مهم ترین وعده های ما صبحانه است باید توجه ویژه ای بهش بشه توی شرکت هامون. طبق بررسی هایی که انجام شده یه وعده غذایی ایده آل در محل کار باید چنتا ویژگی داشته باشه..مثلا :

اولا اینکه سلامت غذا خیلی مهمه. اینکه میگیم سلامت یعنی نمک غذا، روغن غذا و ادویه غذا توی هر منوی غذایی باید متعادل و متناسب با هر رژیم غذایی باشه و در حد متعادل در غذا استفاده بشه ؛ که هم مشکلات گوارشی کاهش پیدا کنه و هم راندمان کاری پرسنل شرکت اعم از مدیر و کارمند افزایش پیدا بکنه..چون وقتی منوی غذای شرکتی شامل غذاهای چرب و غذای پرنمک باشه،  باعث خواب آلودگی و کسلی کارمند و پرسنل میشه..

دوما اینکه غذا باید سبک باشه..هرچقد که حجم کربوهیدراتهایی مثل برنج و نون توی غذا کمتر بشه و به جاش مقدار غذاهای سبزی دار و مرغ و ماهی زیاد بشه، سلامت پرسنل بیشتر حفظ میشه و هضم غذا راحتتر میشه.

سوما اینکه منوی غذائی شرکت باید غنی باشه..آبمیوه و غذای سرخ کردنی برای هیچ کارمند و پرسنلی چندان مناسب نیست.

و چهارم گرم بودن غذا است..غذای سرد کیفیت چندانی نداره و پرسنل هم رغبتی به خوردن غذای از دهن افتاده ندارن.

اماااااا نکته بعدی جایی هست که پرسنل وکارمند غذا میخورن؛ کارمندی که یه ساندویج رو پشت میز و مانیتورش میخوره قاعدتا رغبتش به کار خیلی کمتر از کارمندیه که توی یک رستوران با مبلمان و ظاهر مناسب و تهیه غذای عالی، غذا میخوره ؛ ؛ و مدیر یک سازمان باید این موارد رو اعم از تهیه یه منوی غذای شرکتی مناسب و تهیه غذا از رستوران و یا کترینگ قابل اعتماد،  مدنظر داشته باشه..

از اونجایی که بحث ما راجع به موضوع مهم صبحانه اونم صبحانه شرکتییه، این نکته ها رو در باره همه وعده های غذایی رعایت کنید، مخصوصا شروع روز که صبحانه شرکتی رو سرو و یا میل میکنید.

از این موضوع هم نگذریم که هر چند خیلی بهتره که شرکت ها با تهیه صبحانه شرکتی برای کارمندان خودشون، کار همه کارمندان رو راحت تر کنند، اما یه کارمند همیشه نباید از مدیر و شرکتی ایی که در اون کار میکنه انتظار تهیه صبحانه رو داشته باشه ؛ بلکه خودش هم در اینکه غذای مناسب و تغذیه سالمی داشته باشه و به عنوان یه پرسنل سرحال توی شرکت باشه؛سهم داره..اینکه :

 1. درسته که زندگی کارمندی با عجله گره خورده و تقریبا خوردن صبحانه برای خیلیا فراموش شده و خیلی از کارمندان نیازهای شخصی خودشون رو نادیده میگیرن، ولی وقت گذاشتن برای یه صبحانه مغذی و پر از انرژی رو باید توی برنامه شون داشته باشن..
 2. وقتی صبحانه خورده نشه، کارمند توی همون ساعات اول کار دچار بیحالی میشن چرا که دچار افت قند خون میشن.اینجاس که یه صبحانه می تونه قال قضیه رو بکنه و یه جون دوباره به پرسنل بده. اگه امکان ارایه صبحانه شرکتی رو توی سازمان ندارید، خودتون به فکر صبحانه ای خوب برای شروع روز کاری باشید.
 3. موضوع بعدی ریزه خوریه..وقتی صبحانه کامل خورده نمیشه توی ساعتهای وسط روز و بی وقت دچار ریزه خواری هایی میشن که نتیجه اون فقط اضافه وزنه...

اگر صاحب رستوران یا مدیر شرکت و سازمانی هستید، حتما به این نکات باید توجه بکنید که باعث افزایش کارائی و بهره وری کارمندانتون خواهد شد..

یه منوی صبحانه شرکتی عالی تهیه کنید که هیچکدوم از پرسنل با دیدن اون منوی صبحانه نتونن مقاومت کنن و یه لقمه نزده پشت میزشون بشینن..

همونطوری که می دونید صبحانه اولین وعده غذایی هستش که بعد یه شب طولانی و قبل انجام کارای روزانمون خورده میشه.

اگر روزمون رو با یه منوی صبحانه سالم و مقوی شروع کنیم متابولیسم بدنمون خیلی بالا می ره و می تونیم خیلی بهتر کارامون رو انجام بدیم..

کارمند و پرسنل یه شرکت معمولا غذاهارو در زمانهای مختلف روز مصرف میکنن؛خیلی از این تنوع ها به عادات و فرهنگ پرسنل ربط داره ولی کلا عادت غذایی به دو چیز بستگی داره : رژیم غذایی و نوع کار کارمند در طول روز..

حالا چرا صبحانه؟

چرا صبحانه شرکتی اینقدر مهمه؟

اگه شما به عنوان مدیر، کارمند یا پرسنل یه شرکت، روزتونو با فقط یه فنجون قهوه به عنوان صبحانه شروع کنید و همون قهوه جایگزین بقیه صبحانه بشه، چه اتفاقی میفته؟

هیچی دیگه..کل روزتون با بی حالی طی میشه و به سلامت خودتون و کارایی و بهره وری شرکت آسیب زدین..اما اگه یه صبحونه عالی از یه منوی صبحانه شرکتی که شامل غلات و میوه و پروتئین باشه رو میل کنید،  تصمیمات بهتری رو قاعداتا در مورد کارتون میتونید بگیرید.

پیشنهادایی که معمولا برای وعده صبحانه داده میشه رو دقت بفرمائین :

 1. یکیش میوه و سبزیجات تازه توی صبحانه شرکت هست..حالا چون منوی غذای شرکتی هست و ممکنه همیشه نشه میوه تازه رو آماده کرد می تونیم از یخ زده هم استفاده بکینم..حتی انواع آبمیوه هارو هم میشه توی منوی غذای شرکتی آورد، به شرطی که 100 درصد آب میوه طبیعی باشه..
 2. انواع نان های کامل که جز لاینفک صبحانه های ما هستن.
 3. انواع پروتئین های کم چرب که برای یه صبحانه شرکتی عالی می تونه باشه، مثل :تخم مرغ، کره بادوم زمینی
 4. انواع پروتئین های گیاهیم هستن که مثل انواع آجیل برای یه صبحانه مقوی و مفید حرف ندارن.
 5. پایه ثابت سفره صبحانه ما ایرونیا، لبنیات منتها از نوع کم چربش... پنیر و شیر و ...

همین موضوعاتی که بالاتر راجع بهش حرف زدیم، باعث شده تو سالهای اخیر، خیلی از شرکت ها، به فکر تهیه غذاهای شرکتی مخصوصا بخش جذاب یعنی صبحانه شرکتی باشن.

این موضوع مخصوصا برای مدیران شرکت ها و سازمان هایی مسئله اس که کارمنداشون برای انجام امور شرکت نیاز به فعالیت بالایی جسمی و ذهنی دارن و اینجاس که خوردن صبحانه توسط کارمند برای مدیر اهمیت پیدا می کنه. کارمندان بخش خدمات و کارمندانی که کارای ذهنی شرکت  رو انجام میدن هر کدوم به نوعی نخوردن صبحانه میتونه عملکردشون رو مختل بکنه.

صبحانه شرکتی می تونه در بهترین شکل ممکنش با تنوع غذایی بالا برای هر وعده و قابل دسترس به راحتی برای ارائه به کارمندان آماده بشه..صبحانه ایی هست که کترینگ های مختلفی آمادگی ارائه اون رو دارند...

پرسنل هر شرکت از لحاظ رژیم غذایی متفاوت هستن پس لازمه که منوی غذایی شرکت رو خیلی دقیق و هوشمندانه انتخاب کرد که هر کسی بتونه راحت غذای خودش رو طبق رژیم غذایی و عادات صبحانه اییش سفارش بده.

صبحانه شرکتی کارافید برای کارمندان

حرف آخر اینه که میدونیم که توجه به همه این مطالب برای تهیه صبحانه شرکتی ممکنه برای  مدیران شرکت سخت باشه و نیاز باشه که تعدادی از کارکنان را به این کار اختصاص بدن. مقاله منوی غذایی شرکتی با طعم و مزه رضایت راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. اما کارافید پیشنهاد بهتری داره. یه نگاهی به منوی شرکتی کارافید بندازید و ببیند که چقدر راحت وبدون هزینه و نیاز به نیروی اختصاصی این موارد رو راحت به دست بیارید. کارافید به شما کمک میکنه که تمامی وعده های شرکتی خودتون از جمله صبحانه شرکتی رو از ده ها و صدها رستوران و کیترینگ تهیه کنید، بدون اینکه نگران کاراهای حسابداری و انتخاب و مشاوره تغذیه باشین! برای اینکه در این باره بیشتر بدونین به بخش ثبت نام شرکت مراجعه کنید تا همکارای ما به همه سوالای شما جواب بدن.

6 thoughts on “صبحانه شرکتی و افزایش شگفت انگیز بهره وری

 1. ایده ی صبحانه ی شرکتی عاااالیه.من از تیم کارافید واقعااا ممنونم.توی شرکت ما هفتگی به نیروی خدماتی شرکت پولی می دیم تا برامون صبحانه آماده کنه که توی شرکت با بقیه کارمند ها بخوریم.معمولا هم صبحانه ی تکراری نصیبمون میشه!که سلامت کارمندها چندان هم توی منوش مهم نیست. تیم کارافید این مشکل مارو حل می کنه.

 2. من اگه بخوام خونه صبحانه بخورم چون دیرم میشه یه صبحانه ی کافی و با کیفیت نمی خورم و توی شرکت هم معمولا با کیک ها ی توی بازار صبحانه ی داخل شرکت و رو می خورم.چیزی به اسم صبحانه ی شرکتی اگه باشه من زمان بندیم درست میشه و هر چیزی که دوست دارم هم از کارافید سفارش می دم.

 3. با سلام
  بنده به عنوان مدیر هم علاوه بر اینکه مشکلات منوی صبحانه ی کارمند ها را برای شخص خود دارم با مشکل انتخاب صبحانه ی شرکتی نیز رو به رو هستم.چرا که خیلی از کارمندان به سطح قیمت ،آلرژی ، سلیقه و نکته های دیگر نیز اشاره می کنند که باعث می شود انتخاب یک منوی صبحانه ی شرکتی یک پارچه برای کارکنان بحث دشواری گردد.

 4. امیدوارم که مدیران با خوندن این مطالب پی به اهمیت بالای صبحانه ببرن و ساده از کنار این موضوع مهم نگذرن.???

 5. به خاطر فاصله زیادی که با محل کارم دارم نمی تونم صبحانه بخورم
  تا موقع نهار هیچ انرژی برای کار کردن ندارم . اگر مدیر شرکت ما هم به صبحانه اهمیت میداد راحت تر می تونستم کارهامو انجام بدم

 6. در واقع صبحانه، بنزین حرکت شماست؛
  باعث میشود سلول های مغزی شما بیدار شوند و همچنین خوردن صبحانه روی اخلاق شما تاثیر مثبتی دارد، پس برای شروع یک روز کاری خوب و پر انرژی که به اخلاق خوش و فکر باز نیاز دارد حتما صبحانه بخورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =