تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-۰۹۱۲۸۴۶۴۹۶۸

تلفن پشتیبانی ۰۹۹۱۲۰۸۹۳۸۸

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

مشکلات منوی غذای کارمندان

منوی غذای شرکتی و مشکلات آن

مشکلات منوی غذای کارمندان

انتخاب  منوی غذای کارمندان  همواره موضوعی چالش‌ برانگیز برای مدیران سازمان‌هاست. با وجود همه تلاش‌هایی که برای جلب رضایت کارمندان می‌شود باز هم اعتراضاتی هست که منشاء آن منوی غذایی ثابت شرکت است. از سوی دیگر انتخاب غذا از میان منوهای غذایی رستوران‌ها و تهیه غذای شرکتی موضوعی شخصی است و هر کارمندی با توجه به نیازهای غذایی و رژیمی خود باید غذایش را انتخاب کند، که در منوی غذایی اکثر کترینگ ها این موضوع لحاظ نمی‌شود.

شاید هم ریشه اصلی اعتراضات کارمندان و حتی خود مدیرانی که در انتخاب منوی غذای کارمندان تصمیم‌گیر هستند همین اجبار به انتخاب تعداد محدود غذا باشد. کارمندان منوی غذای شرکت ها را یک جبر غذایی می‌دانند تا یک برنامه غذایی متنوع و مفید. از این رو در بسیاری از شرکت‌ها وقتی با کارمندان درباره غذای شرکتی سوال می‌شود، گلایه هایی شنیده می‌شود که اغلب آنها درست و ‌به‌جا هستند. می‌توان با یک بررسی ساده متوجه شد که غذایی که از کیترینگ و تهیه غذای شرکتی در منوی غذای کارمندان قرار می‌گیرد به جای آنکه لذت غذا خوردن را برای کارمندان به ارمغان بیاورد، گاهی اوقات حتی آنها را عصبانی نیز می‌کند.

این عدم هماهنگی منوی غذای شرکت با نیازهای کارکنان تا جایی پیش می‌رود که آنها صرفا برای سیر شدن غذا می‌خورند و اگر گزینه‌ی دیگری داشته باشند منوی غذای کارمندان را در سطل آشغال خواهند ریخت.

چالش های انتخاب منوی غذای کارمندان

مدیران برای تهیه غذای پرسنل خود، با بررسی منوی کیترینگ‌های منظقه خود مجبورند دو سه نوع غذای معمول را انتخاب نمایند. اما مشکل همیشگی موجود در این منوها عدم ایجاد تنوع و فقط تمرکز بر روی پایین بودن قیمت‌هاست. از این رو کیترینگ ها و رستوران ها یک غذای محبوب را در کنار چند غذایی که هزینه و استقبال کمتری دارد به شرکت ها ارائه می‌کنند و یا اینکه تلاش می‌کوشند با پایین آوردن هزینه های تهیه غذا که معمولا موجب کاهش کیفیت آن می‌شود به سود برسند.

این موضوع سرآغاز شکایت‌های کارمندان است. با افزایش اعتراضات و کاهش بهره‌وری کارمندان به دلیل تاثیرات منفی غذای نامناسب، مدیران سعی خواهند کرد با تغییر منوی غذای کارمندان ، آنالیز غذای کارمندان، نظر سنجی غذایی، بررسی منوی شرکتی سایر کترینگ‌ها و یا افزایش هزینه و قیمت غذای پرسنل به کیفیت و تنوع غذای مورد نظر شرکت خود دست یابند.

معیارهای انتخاب منوی غذای شرکت

بی‌شک همه مدیران ارشد و میانی و کارمندانی که در تصمیم‌گیری برای انتخاب منوی غذای کارمندان تاثیر دارند همیشه با چالش انتخاب منوی غذایی مناسب و قرارداد با کیترینگ‌ها و رستوران‌ها مواجه بوده‌اند. در این انتخاب‌ها معیارهایی مانند هزینه غذای پرسنل، زمان قراداد با کیترینگ ، شهرت کیترینگ یا تهیه غذا ،نظر کارمندان  و تنوع غذایی را مد نظر قرار خواهند داد تا بهترین و متنوع‌ترین منوی غذای کارمندان را با هزینه مشخص شده برگزینند.

موضوع انتخاب منوی غذایی و کیترینگ و تغییر لیست غذایی ، همواره در سازمان‌ها وجود دارد و با توجه به تکراری بودن منوی کیترینگ‌ها، عموما شرکت‌ها برای تهیه غذای پرسنل خود مجبورند مدت‌ها که ممکن است چند هفته ویا چند ماه طول بکشد، برای یافتن تهیه غذای شرکتی مناسب جستجو کنند ودر این مدت اعتراض‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

منوی غذای آنلاین برای شر‌کت‌ها

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش روزافزون استفاده از آن، راهکارهای دیگری را می‌توان به شر‌کت‌ها پیشنهاد داد تا بتوانند با کمتر کردن دغدغه‌های معمول در تهیه غذای شرکتی و انتخاب منوی غذایی مناسب، افزایش رضایت کارمندان را همزمان با کاهش بسیاری از هزینه‌های ناخواسته تهیه غذای پرسنلی به‌دست آورد و تمرکز کارکنان را معطوف به کار اصلی‌شان کرده و در جهت رشد و افزایش بهره‌وری سازمان خود گامی موثر بردارند.

کارافید با دانستن بسیاری از این دغدغه‌ها و مشکلاتی که در منوی غذای کارمندان وجود دارد و مصاحبه با مدیران و صاحبان کسب و کارها و بسیاری از کارمندان و رستوران‌ها و کیترینگ‌ها، به راهکاری دست یافته است تا بتواند با سرعت و دقت بالا در تامین غذای پرسنل شرکت ها گام بردارد و بتواند در کنار منوی غذایی متنوع که نیازهای غذایی هر کدام از کارمندان را به صورت انفرادی برآورده می‌کند، در افزایش بهره‌وری شرکت ها به آنها کمک کند.

در کارافید فرایند رزرواسیون غذا به صورت کاملا مکانیزه  و آنلاین انجام می‌شود و هر کارمند می‌تواند با توجه به تمامی علایق غذایی و نیاز های رژیمی در غذای خود، برنامه‌ای منحصربه‌فرد را برای یک تا سی روز آینده انتخاب کند و تا چند ساعت قبل از تحویل غذا سفارش خود را بدون هیچ مشکلی تغییر دهد و یا حذف نماید. کارافید یک اتوماسیون رایگان و آنلاین سفارش غذای شرکتی است که هیچ هزینه‌‌ی خرید و راه اندازی برای شرکت‌ها ندارد و آنها می‌توانند بدون دغدغه برای تامین نیروی متخصص و کارکنان فنی به‌سادگی از سامانه آنلاین کارافید استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت شرکت خود در سامانه‌ی آنلاین سفارش غذا به بخش ثبت نام آنلاین   مراجعه کنید.

7 thoughts on “مشکلات منوی غذای کارمندان

 1. منوی غذای شرکت ها بسیار تکراری و خسته کننده است
  برای سرو غذای با سلایق غذایی مختلف باید رستوران های متفاوتی سرویس ارائه نمایند. خوشبختانه با استفاده از تکنولوژی چنین کاری به خوبی با این ایده در حال پیاده سازی است.شرکت ها با استفاده از این ایده دست کارمندان خود را باز می گذارند تا آن ها هر آنچه دوست دارند بخورند. منوی غذایی متنوع می تواند در روحیه و خروجی کارمندان تاثیر بسزایی داشته باشد

 2. با سلام
  من مدیر عامل یه شرکت هستم.دنبال یه منوی غذای شرکتی خوب و به صرفه از لحاظ قیمت و تنوع و تامین نیازهای کارمندان شرکت می‌کردم لطفاً راهنمایی کنید

  1. با سلام
   لطفا در بخش ثبت نام شرکت اطلاعات خودتون رو وارد کنید تا کارشناسان ما برای راهنمایی بیشتر در باره مدل تهیه غذا از طریق کارافید با شما تماس بگیرند

 3. ما از سایت های دیگه که سفارش می دیم معمولا دیرتر از تایم غذا برامون سفارش رو میارن که به مشکل بر می خوریم.اینکه کارافید در زمان اداری غذا رو ارائه می کنه خیلی خوبه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + چهارده =