تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-۰۹۱۲۸۴۶۴۹۶۸

تلفن پشتیبانی ۰۹۹۱۲۰۸۹۳۸۸

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

منوی غذای شرکتی با طعم و مزه رضایت

لیست غذا

منوی غذای شرکتی با طعم و مزه رضایت

وقتی حرف از منوی غذای شرکتی میشه چه دیدی نسبت به اون دارین؟

یه منوی شرکتی تکراری که از همون اول کباب و جوجه، پایه ثابتشه؟

یا نه ؛ منوی غذای شرکتی که غذای پرسنلش خیلی معمولی و فقط شکم پرکن هستش؟

اصلا تا حالا فکر کردین که منوی غذای شرکت رو تغییر بدین تا رضایت بالاتری رو بین کارمندان شرکت به دست بیارین؟ یا یه تنوع کوچیکی توی منوی شرکت داشته باشین؟

یا اینکه نه ؛ کلا منوی غذای شرکتی باید به همون روال سابق منوی غذای هفتگی باشه و غذای پرسنل هم همون قیمه و قورمه ؟؟؟!!!

من اگر پرسنل شرکتی باشم که منوی غذای شرکتیش تنوع داشته باشه یا حداقل امکان این رو به من بده که بتونم وعده های غذای شرکتی رو خودم انتخاب کنم ؛ قاعدتا و بدون شک کارایی بالاتری خواهم داشت ؛ به بیان دیگه می تونم بگم تغذیه روی بهره وری پرسنل کاملا موثره ..

نکته دیگری هم که میتونه توی موضوع منوی غذای شرکتی مورد توجه قرار بگیره ؛ افرادی هست که زیرمجموعه شرکت فعالیت می کنن..همونطوری که می دونید هر شرکتی فعالیت مختص به خودش رو داره و از افراد مختلفی تشکیل شده..

در ادامه به معرفی انواع شرکت ها و نوع فعالیت های هر شرکت و همچنین منوی غذای شرکتی مخصوص برای هر فعالیت صحبت میکنیم..


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ ها و منوهای متنوع بپیوندید


انواع شرکت

شرکت ها معمولا یه نهاد قانونی هستن که از افراد مختلف که به صورت داوطلبانه و یا قانونی و یا حتی گاهی ترکیبی از این دو هستن که برای انجام فعالیت های مختلفی که در ادامه ازش حرف می زنیم ؛ تشکیل شدن..

مدیران و کارمندان شرکتها معمولا یه هدف مشترک دارن که با تمرکز روی استعداد ومهارت پرسنل شرکت در صدد رسیدن به اون اهداف سازماندهی میشن..

شرکت ها در نوع فعالیت، انواع مختلفی دارن :

1.شرکت هایی که داوطلبانه هستن مثل خیلی از شرکت های غیرانتفاعی .. نهاد هایی هستن که به خاطر حمایت کردن از یه دید مشترک ایجاد میشن و یا دنبال یه علت خاص اجتماعی هستن.. اگه شما در همچین شرکتی کار میکنید در باره نحوه انتخاب منوی غذای شرکت میدونید باید چه کاری انجام داد؟

2.شرکت های تجاری که هدفشون کسب سود هست.. مثل انواع شرکت های حسابداری و انفورماتیک. منوی غذای این شرکت ها چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

3.شرکت ها و نهادهای مالی مثل بانک ها. لیست غذاهای این نهاد ها چه غذاهایی رو باید داشته باشه؟

4.شرکت های خدماتی مثل شرکتای خدمات شهری و بازیافت، شرکت های برگزاری نمایشگاه ها، خدمات زیباسازی شهری، مراکز آموزشی و شرکت های تهیه و طبخ غذا و ..

5.شرکت های حمل و نقل که با فشار کاری و ساعات کاری طولانی همراه کارشون. این افراد چه غذاهایی مناسب حالشونه؟

و انواع شرکت های صنعتی، کشاورزی، پزشکی، عمرانی، مهندسی و ... و شرکت هایی که می تواند ترکیبی از این دسته های ذکرشده باشد.

هر کدام ازاین شرکت ها و نهاد ها، زیرمجموعه خود را دارد.معمولا هر شرکتی از کارمندان و پرسنلی تشکیل می شود که هر کدام وظایف خاصی را نیز بر عهده دارند : مدیر، کارمند، نگبان، حسابدار و ...

انجام دادن هر کدام از این فعالیت ها ساختار و قوانین خاص خودش رو داره که طبق آیین نامه هر شرکتی انجام میشه، و لازمه انجام هر کدام از این فعالیت ها نیازمند غذایی متنوع و مفیده که بتونه به بالا بردن بهره وی کارمندان کمک کنه و همچنین محیطی مناسب و فراهم بودن شرایط کاری استاندارد و لازم داره. قبل از پیگری منوی غذایی که کارمندان این شرکت ها نیاز دارن اجازه بدین کمی در باره محیط و شرایط کاری هم صحبت کنیم و بعدش برگردیم سر اصل مطلب که منوی غذای شرکت هست.


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ ها و منوهای متنوع بپیوندید


محیط و شرایط کاری مناسب

اصلا تعریف ما از محیط کار و شرایط کاری مناسب چیست؟

محیطی که هم مناسب حال فیزیکی پرسنل باشه و هم مناسب حال روانی کارمندان شرکت باشه..

حتما به خیلی شرکت ها برای استخدامی، مصاحبه ایی یا کاری رفته باشین ؛ ومتوجه تفاوت های موجود در شرکت های مختلف شدید..گاهی خیلی از تفاوت ها جزئی هستن ولی خیلی جاها تفاوت از زمین تا آسمونه..

شرکت هایی هستن که محیطشون اینقد دلنشینه که کارمند و پرسنل، حتی طی تعطیلات دلتنگ شرکت و مدیر و .. میشه..نقطه مقابل شرکتهایی هستن که کارمنداش ثانیه شماری می کنن که وقت بگذره و فرار بکنن از اونجا..

وقتی صحبت از شرایط فیزیکی میشه منظور ساختمان و معماری محیط کاره و شرایط روانی و غیرفیزیکی مربوط میشود به مدل رفتاری با کارمند و پرسنل ..بیاین یکم راجع به شرایط فیزیکی صحبت کنیم :


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ ها و منوهای متنوع بپیوندید


شرایط فیزیکی

ممکنه پیشنهادای زیر بتونه توی بهبود شرایط فیزیکی محیط کار کاربردی باشه..

1.در یک محیط کاری نباید خیلی از پارتیشن و دیوار برای جدا کردن کارمندان استفاده بشه چرا که تعامل بین کارمندا خیلی کم میشه و همین باعث کم شدن همفکری و نهایتا کاهش نتیجه مثبت و کم شدن راندمان و بهره وری پرسنل میشه..

2.گل و گیاه..بله..درست خوندین..استفاده از گل و گیاه در محیط شرکت و کار، تاثیر خیلی خوبی روی احساسات و روحیه پرسنل داره ..هم رنگ سبز انرژی مضاعفی به کارمندا میده و هم اینکه اکسیژن تولید شده توسط گیاهان، انرژی رو چند برابر می کنه..

و اگر بخواهیم راجع به شرایط دیگه غیر از ساختمون و معماری صحبت کنیم ؛ میشه اشاره کرد به موارد ذیل :

  • نحوه برخورد با پرسنل..
  • تشویق و توبیخ کارمند..
  • دخالت دادن کارمند توی امور مربوط به حوزه فعالیتش که نکته مثبت این مورد بالارفتن خلاقیت پرسنل میشه..
  • در نظر داشتن شرایط استرس زای کار

5.و البته غذای شرکتی که به طور قطع یکی از عوامل مهم در افزایش راندمان کاری هست..به عبارتی یک مدیر با توجه کردن به موارد گفته شده و اهمیت دادن به نوع غذای شرکت و نحوه تهیه منوی غذای شرکتی، می تونه طوری این حس اطمینان و اعتماد رو به پرسنل بده که راندمان شرکت بالا بره و شرکت خوشنامی داشته باشه...


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ ها و منوهای متنوع بپیوندید


منوی غذای شرکتی مناسب با فعالیت های مختلف پرسنل کاری

پرسنل یه شرکت شامل کارمند اداری هست، کارمند خدماتی دارن، مالی و نگهبانی هم جز کارمندان هر شرکتی می باشد..که نوع فعالیت آنها با هم کاملا متفاوت است.که حالا ممکنه خانم و یا آقا باشن.هر کدوم ازین پرسنل عادت و رژیم غذایی متفاوتی داره..به بیان دیگه میشه گفت ممکنه یه کارمند مشکل قلبی داشته باشه، کارمند دیگه فشار خون بالا داشته باشه، یکی قند داشته باشه و ... و این موضوع متفاوت میکنه افراد رو در نوع تغذیه و منوی غذایی شرکتی ...

مثلا :

منوی غذای شرکت های تولیدی

توی یک شرکت تولیدی پرسنل اعم از مدیر تولید، مدیر حسابداری، مدیر مالی و نگبان بر حسب وظیفه ایی که بر عهده دارند، انرژی زیادی را صرف فعالیت های مختلف در شرکت می کنند.اینجاس که منوی غذای شرکتی باید علاوه بر دارا بودن خواص خوراکی، باید به گونه ایی باشد که تنوع غذایی و سلیقه افراد را هم در نظر داشته باشد..

کارمند خط تولیدی که ساعت ها کنار دستگاه می ایسته حتما دچار خستگی میشه... پس باید توانایی این رو داشته باشه که کل روز رو بدون پایین اومدن سطح انرژیش کار بکنه؛به عبارتی منوی غذای شرکتی باید طوری مهیا شده باشه که همه مواد مورد نیاز این کارمند رو بتونه فراهم بکنه..

همینطور کارمندی که وظیفه مالی رو در شرکت داره ؛ غذاهای سبکی باید در منوی غذای شرکتی ببینه که بعد از نهار دچار خواب و بی حوصلگی نشه..

نگهبان شرکت که وظیفه تامین امنیت و حراست برعهده اش هست، و اصطلاحا چهارچشمی حواسش باید جمع باشه هم منوی غذای شرکتی خودش رو می طلبه...

حالا اگر ریزبینانه تر به موضوع فکر کنیم ؛ خانم ها هم جز پرسنل شرکت می باشن که قاعده رژیم غذایی برای اونها هم صدق می کنه..

به این ترتیب با توجه به موارد ذکر شده غذای پرسنل هم میتونه از قبل برنامه ریزی شده و تکراری باشه و از طریق شرکت های تهیه غذا سفارش داده بشه و هم میتونه طبق سلیقه و عادت غذایی هر کارمند آماده بشه..


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ ها و منوهای متنوع بپیوندید


منوی غذای شرکت خدماتی

همانطور که از اسم شرکت پیداست، شرکتهای با وظیفه خدماتی، قاعدتا دارای فعالیت فیزیکی بسیار هستن و لازمه انجام فعالیت فیزیکی هم یه تغذیه مناسبه که اون هم باز برمی گرده به یک منوی غذای شرکتی که چه موادی را شامل می شود..

کسی که کار بازیافت انجام میده و یا در خدمات زیباسازی شهر کار میکنه و یا کارمند برگزارکننده همایش ها و نمایشگاه ها هست، باید منوی غذای شرکتی مناسب با ساعات کاری و فعالیت بالایی که داره، داشته باشه..

یک غذای پرسنلی که هم مغذی باشه و هم انرژی زا برای فردی که ساعت ها فعالیت فیزیکی داره بتونه براحتی از عهده وظیفه خود بربیاد..

منوی غذای شرکت های حمل و نقل

راننده اتوبوس و تاکسی از دسته کارمندانی هستند که به طور مستقیم در ارتباط با مشتری و مردم هستند؛به عبارتی نوع برخورد این افراد با مردم مهمه ؛ رعایت ادب و احترام در حضور مسافر و نحوه برخورد با سرنشین تاکسی یا اتوبوس، مستقیما ناشی از حوصله و صبر پرسنل شرکت های حمل و نقله و تحت تاثیر غذایی است که آنها استفاده می کنند.شاید خیلی ازین افراد حتی منوی غذایی شرکتی نداشته و خود مجبور به تهیه غذا باشند.

در این صورت نباید انتظار داشت که خدمات شهری به نحو احسن انجام پذیرد.مدیر این کارمندان با ارائه یک منوی غذای شرکتی عالی و برنامه ریزی شده متناسب با عادت غذایی هر فرد و ساعات کاری و میزان فعالیت هر فرد، میتواند بهره وری بالایی را از پرسنل خود داشته باشد.


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ ها و منوهای متنوع بپیوندید


منوی غذای شرکت های انفورماتیک و کامپیوتری

پرسنل شرکت های کامپیوتری معمولا افرادی با فعالیت ذهنی بالا می باشند.این افراد در زمینه های مختلف برنامه نویسی و ساخت و اسمبل کردن قطعات و .. فعالیت دارند.پس منوی شرکتی برای این افراد با فعالیت ذهنی بالا می تواند دارای تنوع بالایی باشد.به بیان دیگر این افراد جهت کارائی بهتر مغز خود نیاز به منوی شرکتی مقوی دارند.غذای شرکتی حاوی مغزهای خوراکی، غذاهای مقوی و در عین حال سبک و ...

 

موارد ذکر شده تعداد کمی از شرکت هایی بودن که منوی غذای شرکتی رو در اونها بررسی کردیم ولی شرکت های دیگری هم توی حوزه های مختلف فعال هستند که یا منوی غذای هفتگی دارند و یا شرکت و نهاد مربوط به آنها فکری راجع به منوی غذای شرکتی نکرده ؛ به هر حال مدیر هر شرکت و نهادی باید فکری به حال منوی غذای شرکتی بکنه اگر که بهره وری برای او مهم هست..

منوی غذای شرکتی و کترینگ ها

همانطور که در بالاتر هم اشاره شد پرسنل و کارمندان یک شرکت متشکل از خانم ها و آقایان می باشند.به عبارتی مدیری که در فکر تهیه یک منوی غذای شرکتی هست باید علاوه بر توجه به مواردی که ذکر شد، به این نکته توجه بکنه که عادات غذایی پرسنل خانم و آقا می تونه متفاوت از هم باشه..

یک منوی شرکتی باید شامل همه گروه های غذایی باشه، به عبارتی باید تنوع خاصی در منوی غذای شرکتی باشه که هر کارمند با توجه به نوع رژیم و عادت تغذیه ایی خود بتواند به بهترین شکل ممکن فعالیت خودش رو انجام بده..


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ ها و منوهای متنوع بپیوندید


اگر مدیری بخواهد خود مسئولیت تنظیم یک منوی غذای شرکتی را بر عهده بگیرد؛قاعدتا کار سختی در پیش رو خواهد داشت..به زبانی دیگر شناسائی عادت غذایی افراد مختلف و بررسی هر کدام جهت تهیه منوی غذای شرکتی امری بسیار پیچیده و زمانبر است..

برای حل این دشواری ها شرکت به شرکت های تهیه غذا و کیترینگ ها مراجعه میکنن و کار و به این شرکت های تهیه غذا می‌سپارن تا مدیریت ساده تری برای تهیه غذا داشته باشند

به زبانی دیگر باید گفت یک کترینگ شرکتی با ارائه منوی غذای کترینگ با قیمت مناسب غذای شرکتی و همچنین ارائه منوی غذای هفتگی بار سنگین برنامه ریزی برای تهیه منوی غذای شرکتی را از دوش مدیر برداشته و به بهترین وجه ممکن غذای پرسنل مختلف با فعالیت ها ی مختلف را فراهم می کند.

اما وقتی منوی غذای یک شرکت در طول سال یکسان و بدون تنوع غذایی است ؛ شرکت با کاهش بهره وری مواجه خواهد شد.ارائه منوی غذای شرکتی در تنوع بالا با مناسبترین قیمت در غذای شرکتی، از ویژگی های مجموعه کترینگ های شرکتی کارافید است..

به عبارتی ارائه برنامه متنوع و جذاب غذای شرکتی متناسب با هر سلیقه و رژیم غذایی و همچنین جنسیت، از شاخصه های کترینگ های غذایی کارافید می باشد که با بهترین قیمت به شما ارائه خواهد شد.

کارافید افتخار این را دارد که خیلی راحت و صرف کمترین هزینه، بهترین منوی غذای شرکتی رو برای شرکت شما تدارک ببینه و این امکان رو به پرسنل شما بده که بدون نگرانی بابت نحوه تهیه غذای شرکتی و ... انواع وعده های غذایی خودتون رو از هر رستوران و یا تهیه غذای شرکتی که تمایل دارید ؛ خرید بکنید بدون نگرانی بابت نحوه سفارش و نوع پرداخت و .. اینطوری علاوه بر به دست آوردن رضایت کارمندان، شرکت خود رو به بهترین رستوران شهر برای کارمندان شرکت تبدیل کنید.


با ثبت نام در کارافید به زنجیره وسیع رستوران ها و کترینگ هاو منوهای متنوع بپیوندید


خوشحال میشیم که نظراتتون رو با ما به اشتراک بگذارین و تجربیات خودتون تو زمینه منوی غذای شرکتی و غذای پرسنل رو با ما مطرح کنید.اگه دوست داشتید بیشتر بدونید یا با ما همکاری کنید از اینجا ثبت نام کنید.

3 thoughts on “منوی غذای شرکتی با طعم و مزه رضایت

  1. مهمترین چیز برای من در شرکت منوی غذایی شرکته که مایه عذاب من شده و قابل تغییر نیست
    دوست دارم در کارافید عضو باشم

  2. اگه شرکت ما یک دهم این منو رو داشت که چه غمی داشتیم!منو غذای شرکت باید قوی باشه یا با کترینگ های معروف کار کنه مخصوصا تو کلان شهر ها.که رقابت زیاده.کارافید فکر کنم به همه چیز فکر کرده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =