تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-۰۹۱۲۸۴۶۴۹۶۸

تلفن پشتیبانی ۰۹۹۱۲۰۸۹۳۸۸

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

ناهار شرکتی برای کارمندان

ناهار شرکتی

توجه به ویژگی ها و کیفیت  یک ناهار شرکتی عالی برای کارمندان از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از مدیران را به خود مشغول نموده است. مخصوصا این که با زندگی در عصر تکنولوژی ، ونیاز کاری وشغلی ,کارمندان شرکت ها برای انجام گستره وسیعی از وظایف وکارهای محوله مجبورند ساعات زیادی را در محل کار خود سپری کنند واین موضوع باعث می‌شود تغذیه کارمندان از خانه به محل کار منتقل شود. تامین انرژی مناسب وعالی در وعده ناهارشرکتی وصبحانه در شرکت افزایش راندمان کاری یا افت عملکرد را به همراه دارد. بجز صبحانه که بیشتر کارمندان در شرکت می‌خورند وعده ی اصلی دیگر یعنی ناهار را هم سرکار باید بخورند تا بتوانند تا عصر به فعایت های خود ادامه دهند. پس مدیران میتوانند با انتخاب کترینگهای مناسب گامی ‌موثر در رضایت و تامین انرژی کارمندان بردارند. با استفاده از سامانه کارافید هر کارمند میتواند با توجه به نیاز بدن ,علایق و ذائقه و مشاوره کارافید ناهار شرکتی خود را سفارش دهد. خوردن ناهار شرکتی برای کارمندان زنگ تفریحی مناسب است بین زمان کاریشان  در نوبت صبح وعصر که اگر به درستی و در محیط مطلوب و با استفاده از کترینگ های ایده آل انجام شود گامی ‌مهم وموثر در تامین انرژی بدنی و روانی کارمندان برداشته اید. ساعت دوازده ظهر که فرا می‌رسد کارمندان شرکت که از صبح چیزی نخورده اند کم کم گرسنه می‌شوند و داخل کشو میزشان دنبال بسکویت یا کیک میگردن تا بتونن خوشون رو از گرسنگی نجات بدن ، اما این ریزه خواری ها بدتر آنها را گرسنه می‌کند وکارمندان بهتر است بدانند هیچ چیز جز یک ناهار شرکتی عالی و کامل که توسط خودشان از بهترین کترینگهای شهر و از طریق سامانه کارافید سفارش داده شده است ، نمیتواند جای وعده ناهار را پر کند. بهتر است کارمندان تا وقت ناهار با خوردن یک میوه به عنوان میان وعده جلوی اشتهای کاذب‌شان را بگیرند. یک تربیت قدیمی‌ که بیشتر مادران به آن اعتقاد داشتند این بود که باید وقتی ناهار میخورید تا آخر آن را خورد و بشقاب را تمیز کرد تا اسراف نکرده باشیم که همین عقیده باعث می‌شود خیلی ها موقع ناهار خوردن پرخوری کنند. اما بهتر است ناهارتان را تا جایی که می‌شود آرام بخورید و وقتی احساس کردید دارید سیر می‌شوید دست از ناهار خوردن بکشید تا پرخوری نکرده باشید و بعد از ناهار سنگین و خواب آلود نشوید. کارمندان تا جایی که امکان دارد وعده ناهارشان سبک و حاوی سبزیجات باشد تا بعد از خوردن آن دچار کمای غذایی نشوند و بعد از ناهار سرحال باشند و به ادامه ی فعالیت خود بپردازد.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


زمان صرف ناهار شرکتی :

به زمانی که صرف ناهار خوردن در شرکت می‌کنید  اهمیت بدهید. زمان ناهار خوردن باید کاملا صرف توجه به ناهاری که میخورید بشه پس زمان ناهار از پشت میز بلند شوید و کار را تعطیل کنید. تا هم استراحتی کرده باشید و هم از خوردن ناهار خود لذت ببرید. اگر مجبور هستید که در زمان ناهار تماس ضروری بگیرید و کارهای  فرزندتان  را از دور مدیریت کنید، وقت معینی را برایش در نظر بگیرید. مثلاً نیم ساعت قبل از زمان ناهار. اگر تمام ساعت ناهار و استراحت شما به صحبت کردن با تلفن بگذرد نه استراحت می‌کنید و نه بهره‌ای از ناهار خوردن می‌برید. این یک ساعت برای آزاد شدن مغزتان از استرس ها و تجدید قوا برای ادامه ی کار است. ناهار خوردن با لذت و حوصله باعث هضم بهتر ناهارتان می‌شود. زمان صرف ناهارشرکتی  مانند زمان استراحت بین دو نیمه یک مسابقه است که اگر از آن درست استفاده کنید خود را برای نیمه ی بعدی کارتان آماده کرده اید. وهر ازچند گاهی میتوانید از تایم اوت های تکنیکی که همان میان وعده ها هستند قبل از ناهار وبعد از ناهار استفاده کنید.

توصیه هایی که هنگام خوردن ناهار شرکتی بهتر است رعایت شود :

 • بیشتر از نیاز بدنتان ناهار نخورید تا هم کالری کمتری دریافت کنید و هم اینکه بعد از ناهار سنگین و خواب آلود نشوید.
 • در تعیین منوی غذایی خود از کترینگها دقت کنید و در وعده ناهار شرکتی از سبزیجات و میوه های خام استفاده کنید.
 • تا میتوانید از غذاهای سالم و سبک و غنی از مواد مغذی برای ناهارتان استفاده کنید و از خوردن غذاهای فست فودی در وعده ناهار پرهیز کنید پس با مشاوره کارافید از کترینگ هایی استفاده کنید که غذاهای سالم سرو میکنند.
 • تا میتوانید ناهار خود را آهسته بخورید و لقمه هایتان را زیاد بجوید مخصوصا کارمندانی که اضافه وزن دارند.
 • وقتی کارهای زیادی روی سرتان ریخته است و استرس دارید اول استرس خود را کاهش دهید سپس ناهار بخورید. یک لیوان آب خنک استرس را از شما دور می‌کند. هرگز با استرس ناهار نخورید.
 • از مصرف نوشیدنی ها همراه ناهارتان خودداری کنید.
 • هنگام ناهار خوردن قاشق خود را زیاد پر نکنید یا لقمه های بزرگ نگیرید. با لقمه های بزرگ جویدن به خوبی انجام نمی‌شود ، مزه خوب ناهارتان را به خوبی حس نمی‌کنید و همچنین باعث سوء هاضمه و بیماریهای گوارشی می‌شود.
 • هنگام ناهار خوردن ، صاف بنشینید. نشستن غلط علاوه بر ایجاد دردهای مزمن در ناحیه پشت و کمر، باعث افزایش لوردز (گودی کمر)، افزایش کیفوز(قوز )، ایجاد خستگی و کاهش لذت از ناهار خوردن می‌تواند باعث فروبردن بی‌اختیار و عجولانه ی غذا شود.

خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


آداب خوردن ناهار شرکتی در کنار همکاران :

وقتی زمان صرف ناهار شرکتی می‌رسد و کارمندان به سوی سالن غذا خوری میروند ، باید یک سری نکات  را رعایت کنند تا به همه ی کارمندان خوش بگذرد.

اول از همه اگر همکاران خانم دارید ، اجازه دهید اول آنان ناهار خود را تحویل بگیرند و سر میز بنشیندد. از قدیم گفته اند خانم ها مقدم ترند.

در هنگام صرف ناهار با صدای بلند صحبت نکنید و آرام بخندید. لوازم شخصی خود را روی میز قرار ندهید مانند کیف پول ، سویج ماشین و. .

بعد از خوردن ناهارتان قاشق و چنگالتان را درون بشقاب بگذارید و آنها را روی میز رها نکنید.

هنگام صرف ناهار در صورت نیاز از موبایل خود استفاده کنید.

کارمندان سیگاری ، در سالن غذا خوری سیگار نکشید.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


ناهار شرکتی درجلسات اداری

یکی از روشهای جذب مشتری در شرکت ها تشکیل جلسات اداری همراه صرف ناهار می‌باشد و هر قدر این جلسه مهم تر باشد ،  صرف ناهار مجلل تر برگزار می‌شود و گاهی اینقدر اهمیت موضوع بالا می‌رود که جلسات را در هتل ها یا رستوران های مجلل برگزار میکنند.

وقتی جلسات اداری در شرکت ها طولانی می‌شود و حوصله حضار در جلسه سر می‌رود. بنابراین برای اینکه جلسه ی موثرتری داشته باشید باید هر چند مدت ، استراحتی کوتاه به افراد حاضر در جلسه داده شود و از آنان پذیرایی شود.

اگر ناهار جلسات در خود اداره سرو شود ، کارافید می‌توانند کمکی موثر در اجرای هرچه بهتر سرو ناهار در جلسات اداری  باشد.

بعد از خوردن ناهار شرکتی کارهای زیر را انجام ندهید :

آب نخورید : خوردن آب بدون فاصله زمانی بعد از ناهار موجب رقبق شدن شیره معده می‌شود. سعی کنید حداقل نیم ساعت بعد از ناهار آب نخورید.

سیگار نکشید:  کلاَ سیگار نکشید. اما اگر سیگاری هستید بدانید کشیدن فوری سیگار بعد از ناهار معده تان را اسیدی می‌کند. کارمندانی که سیگار می‌کشند حداقل نیم ساعت بعد از ناهار صبر کنند.

میوه نخورید : بهتر از یک ساعت قبل و بعد از صرف ناهار میوه نخورید تا نفخ نکنید.

چایی نخورید : یکی از عادت هایی که کارمندان دارند اینست که بلافاصله بعد از ناهار چایی میخورند. این امر باعث می‌شود که معده اسیدی شود و بعضی از خواص غذایی را که برای ناهار خورده اید از بین برود.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


کارمندانی که برای لاغر شدن وعده ناهار را حذف می‌کنند :

کارمندانی که به خاطر اضافه وزن خود از خوردن ناهار در شرکت صرف نظر می‌کنند با توجه به اینکه سرکار هستند و فعالیت ذهنی یا فیزیکی دارند بدانند با این کار باعث می‌شوند معده مدت زمان زیادی خالی می‌ماند و برای شام دچار پرخوری شوند.

حذف ناهار برای کاهش وزن عقیده اشتباهی است. با مراجعه به متخصص تغذیه و گرفتن رژیم غذایی متوجه خواهید شد که هیچ کدام از وعده های غذایی حذف نمی‌شود.

بهتر است به جای حذف ناهار ، روش ناهار خوردنتان را تغییر دهید.

برنج را در وعده ناهارتان کم کنید ، از خوردن انواع نوشابه ها برای ناهار صرف نظر کنید ، غذاهای سرخ کردنی برای ناهار نخورید ، تا می‌توانید از غذاهای گیاهی  موجود در منوی کترینگ ها برای وعده ناهار استفاده کنید و مصرف پروتیین برای ناهار نیز مفید است البته اگر با چربی همراه نباشد. سس نخورید ، میان وعده های سالم و کم کالری بخورید تا برای خوردن ناهار اشتهایتان کم شود.

مطالعه مقاله ورزش کارمندان هم توصیه میشود.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


استفاده کارمندان از منوی گیاهی کترینگ ها برای ناهار :

در مقاله ی قبلی در مورد رژیم گیاه خواری کارمندان به طور مفصل صحبت کردیم. حال میخوام فهرستی از انواع غذاهای گیاهی برای ناهار کارمندان ارائه بدهیم که شما به راحتی با استفاده از سامانه کارافید میتوانید آن را از کترینگ موردنظر خود سفارش دهید :

انواع خورش ها برای ناهار : خورش هایی که به جای گوشت با سویا پخته می‌شود میتواند ناهاری خوشمزه برای کارمندان گیاه خوار باشد که میتوانید با استفاده از کارافید از کترینگ مورد نظر خود آن را سفارش دهید

انواع کوکوها برای ناهار: اگر جزء گیاه خوارنی هستید که تخم مرغ میخورید ، کوکو میتواند ناهاری خوشمزه در منوی غذایی هفتگی شما باشد. با استفاده از کارافید از کترینگ مورد نظر خود آن را سفارش دهید

انواع پلوها برای ناهار : پلوهایی که به جای گوشت با سویا درست شده باشند هم انتخاب خوبی برای ناهار کارمندان گیاه خوار است. با استفاده از کارافید از کترینگ مورد نظر خود آن را سفارش دهید

پوره ها برای ناهار: پوره ی سبزیجات غذایی سبک و مفید برای ناهار کارمندان گیاه خوار است. با استفاده از کارافید از کترینگ مورد نظر خود آن را سفارش دهید

انواع آش و سوپ ها برای ناهار : آش ها و سوپ ها جزء غذاهای مورد علاقه گیاه خوران برای ناهارشان است. با استفاده از کارافید از کترینگ مورد نظر خود آن را سفارش دهید

سالادها هم که جایگاه ویژه ای نزد گیاه خواران دارد و میتوانند همراه ناهار یا به صورت یک وعده ناهار خورده شود.


  خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


ناهار کارمندانی که فعالیت ذهنی دارند :

کارمندانی که فعالیت ذهنی دارند انرژِی زیادی برای تامین انرژی سلول های مغزشان لازم دارند. مغز اگر انرژی خود را از دست بدهد ، کارمند نمی‌تواند کار خود را به خوبی انجام دهد. ناهار این کارمندان باید دارای مواد خاصی باشد. این کارمندان باید  بخوبی ناهار  بخورند و آب بدنشان را تامین کنند ، چون مغز به تنهایی حدود 20 درصد انرژی بدن را مصرف می‌کند. سلول‌های خاکستری مغز ما روزانه به نیم لیتر آب نیاز دارد. بهتر است ناهار این کارمندان دارای  کربوهیدرات‌های پیچیده  مانند نان سبوس‌دار، برنج و پاستاها باشد. ناهار کارمندان دارای فعالیت ذهنی بهتر است شامل اسید آمینه ها و ویتامین ها باشد. ویتامین ب 12 تأثیر مستقیمی‌ روی حافظه دارد پس سعی کنید ناهارتان شامل موادی باشد که ویتامین ب 12 باشد. میوه و سبزیجات را دریابید. آنتی‌اکسیدان ‌های موجود در این مواد غذایی و همچنین  روغن‌های غیراشباع  موجود در  ماهی ‌ها و روغن کلزا و… باعث تقویت جداره سلول‌های عصبی مغز می‌شوند. کارمندانی که در شرکت فعالیت ذهنی بالایی دارند بهتر است که بدانند اگر بجای استفاده از کربوهیدرات های پیچیده در وقت ناهار از قندهای ساده مانند کیک ,کلوچه وانواع شیرین جات و نوشابه های شیرین استفاده کنند به دلیل ترشح هورمون انسولین قند خونشان کاهش پیدا میکنند و بقیه زمان کاریشان را با بی حالی و خستگی به پایان برسانند پس توجه داشته باشید که ناهارتان را با خوردن چیزهای مضر وبیهوده خراب نکنید ناهاری بخورید که سالم و ارزش غذایی بالای داشته باشد. ماکارونی, عدس پلو با کشمش, استمبولی, سیب زمینی آب پز وتخم مرغ, خوراک گوشت وسیب زمینی آب پز, باقالی پلو کم چرب. . . . اگر مقدار چربی استفاده شده در آن زیاد نباشد به عنوان ناهار انتخاب های خوبی هستند که با استفاده از سامانه کارافید میتوانید از بهترین کترینگ های کشور آن را سفارش دهید. بلافاصله پس از خوردن ناهار چای مصرف نکنید و همچنین چند دقیقه پس از صرف نهار میتوانید با همکارانتان گپ دوستانه بزنید بعد به ادامه کار مشغول شوید بهتر است بلافاصله پس از صرف ناهار به کار مشغول نشوید.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


ناهار کارمندانی که چربی خون دارند

چربی در بدن به دوصورت تری گلیسرید وکلسترول در بدن یافت میشود. شکل ذخیره زیر پوستی آن تری گلیسرید نام دارد و شکل موجود در خون کلسترول نام دارد. افزایش تری گلیسرید باعث افزایش بافت چربی زیر پوست وچاقی میشود. افزایش کلسترول باعث افزایش رسوب آن در عروق خونی ودر نتیجه تسلب شرائین و افزایش فشار خون وسکته قلبی را به همراه دارند. افرادی که فشار خون بالا دارند معمولا کلسترول خون بالایی دارند , ممکن است این افراد وزن متعادل یا حتی پایینی داشته باشند. کارمندان توجه داشته باشند که با تغییر در نوع غذایی که به عنوان ناهار مصرف میکنند میتوانند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سکته را کاهش دهند. درابتدا استفاده از ناهار کم چرب را دردستور کار خود قرار دهید. استفاده از ناهار کم چرب به معنی استفاده از رژیم غذایی کم ارزش و فقیر از لحاظ بهره مندی از منابع نیست بلکه باید دقت و وسواس بیشتری نسبت به اینکه ناهار چی بخورند وچی نخورند داشته باشند. بجای استفاده از منوی ناهارهای سرخ کردنی کترینگ ها  بایداز منوی ناهارهای آب پز ,بخار پز و کبابی کترینگ ها استفاده نمایند. کارمندان به جای استفاده از شیرو پنیر و درکل لبنیات پر چرب از انواع کم چرب آن در منوی کترینگ ها استفاده کنند. کارمندان استفاده از کربوهیدراتهای ساده مانند شیرینی، کلوچه، کیک و فرآورده های لبنی پرچرب (شیر، پنیر و کره)، روغن نارگیل، روغن خرما، بیسکوییت، چیپس، پفک، سوسیس، همبرگر، کالباس، بستنی، پیتزا، زرده تخم مرغ، جگر سیاه، مغز، سیرابی و قلوه، میگو، خرچنگ و صدف را کمتر کنند. کارمندان توجه داشته باشند که قسمتهای بدون چربی و کم چربی گوشت را جدا کنند ومیل کنند. در هنگام ناهار قسمتهای چربی قابل مشاهده ناهار را جدا نمایند و از مصرف آن خودداری کنند. بجای استفاده از گوشت قرمز در منوی ناهارکترینگ ها از گوشت ماهی ومرغ در منوی ناهار کترینگ ها استفاده کنند.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


دامنه طبیعی چربی خون کارمندان باید:

كلسترول: كمتر از 200-180 میلی‌گرم در دسی‌لیتر
تری گلیسیرید: كمتر از 200 میلی‌گرم در دسی‌‌لیتر
LDL: کمتر از 160میلی‌گرم در دسی‌لیتر
HDL : برای آقایان بین 40- 50 میلی‌گرم در دسی‌لیتر و برای خانم ها بین 60-50 كه HDL زیر 35 خطرناك است

کارمندانی که فشار خون بالا دارند باید در برنامه ناهار خود نکات زیر را رعایت کنند

 • برنج را در وعده ناهار به شکل کته و بدون روغن تهیه کنید ودر پایان تهیه میتوانید مقداری روغن مایع استفاده کنید
 • در وعده ناهار, از منوی ناهار آب پز ,بخارپز و کبابی کترینگ ها استفاده کنید و از غذاهای سرخ کردنی دوری کنید
 • در برنامه ناهار خود به انداز کافی از سبزیجات تازه و میوه استفاده کنید  (كرفس، لوبیاسبز، هویج، مارچوبه، بروكلی، كدو و. . .)
 • کترینگها  توجه داشته باشند در هنگام تهیه ناهار از ادویه مفید زرد چوبه به میزان متعادل استفاده شده باشد تحقیقات جدید حاكی از این است كه زردچوبه حاوی ماده مفید كوركومین است و در كاهش كلسترول و گرفتگی عروق بسیار كارآمد است پس به میزان لازم در وعده ناهار کارمندان از آن استفاده کنید.
 • مصرف آب  فراوان به میزان 7- 8 لیوان با فاصله بعد از ناهار را در برنامه داشته باشید
 • حتما پیاده روی  سه بار در هفته و هر دفعه 20 تا 30 دقیقه را در برنامه هفتگی خود داشته باشید.
 • بهتر است کارمندان در کنار وعده ناهار خود از منابع ویتامین c بهره مند باشند: خوردن گوجه فرنگی، لیمو ترش، جعفری، توت فرنگی، فلفل دلمه و مركبات  و سبزی های تازه به هنگام صرف ناهار یا بعد از صرف ناهار مفید و ارزشمند است
 • کارمندان در وعده نهار خود از منوی گوشت های سفید(مرغ، ماهی، بوقلمون)  کترینگ‌ها استفاده کنند و از منوی گوشت‌های قرمز و پرچرب در وعده ناهار پرهیز کنند.

خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


مصرف بیشتر گیاهان در وعده ناهار کارمندان دارای فشار خون بالا  به علت فیبر و‌ سلولزی  که دارند، باعث کاهش کلسترول و تری گلیسرید خون می‌شوند و البته تاثیر متفاوتی در میزان و چگونگی کاهش چربی خون یا کلسترول دارند، تأثیر برخی از آن ها بیشتر است و تاثیر برخی کمت رو به دلیل تاثیری که در پایین آوردن چربی دارند، خواص داروئی و طبی دارند. در میان گیاهان دارویی، سیر تاثیر فراوانی در کاهش چربی خون دارد وتوصیه میشود کارمندان در هنگام صرف ناهار و استفاده از منوی کترینگ‌ها ی شرکت به آن توجه کنند. کارمندان میتوانند برخی دیگر از گیاهان مانند خرفه و دانه کنگر فرنگی را نیز در کنار ناهار خود مصرف کنند و از خواص بالای آن در پایین آوردن چربی خون لذت ببرند. کارمندان شرکت میتوانند از کترینگ‌هایی استفاده کنند که میوه زیتون و روغن آن را در منوی غذایی ناهار خود داشته باشند. چنین کترینگ هایی به سلامت کارمندان شرکت اهمیت میدهند و سلامت کارمندان مهمترین هدف آنهاست. اما متاسفانه برخی از کترینگ‌ها ی تهیه غذا فقط به مسائل مالی اهمیت میدهند ودر این راستا از زیتونها وروغن زیتونهای ناسالم و تاریخ مصرف گذشته در تهیه غذا و ناهار شرکتها استفاده میکنند. شما با استفاده از کترینگ کارافید میتوانید بهترینها را در منوی غذای ناهار شرکت داشته باشید. استفاده کترینگ‌ها از برخی روغن ها ی سالم در وعده ناهار شرکت HDL (کلسترول خوب) را بالا و LDL (کلسترول بد) را پایین می‌آورد. روغن هایی که کترینگ‌ای تهیه غذا میتوانند از آن استفاده کنند: روغن بادام زمینی، هسته انگور، کنجد، ماهی و کتان.

استفاده از روغن های بادام زمینی ,هسته انگور ,کنجد, ماهی وکتان درکترینگ شرکتها در وعده ناهار چربی خون و چربی بدن را پایین می‌آورد و به سلامت و تناسب اندام کارمندان شرکت کمک شایانی میکند. کارافید سه نوشیدنی را که میتوان در کترینگ تهیه غذای شرکتها در منوی ناهار از آن استفاده کرد تا به کاهش چشمگیر کلسترول و بافت چربی بدن کمک کند معرفی میکند آب گوجه فرنگی، آب انار و آب غوره بهترین گزینه ها برای استفاده کترینگ‌های تهیه غذای شرکتها در وعده ناهار هستند. این ۳ نوشیدنی هم می‌توانند بین وعده های غذایی و هم همراه ناهار در منوی غذایی کترینگ شرکتها سرو شوند. کترینگ تهیه غذای شرکتها میتوانند به عنوان دسر بعد از ناهارازآلبالو، گیلاس، نارنج، لیموترش و گریپ فروت استفاده کنند که مصرفشان هم به صورت آب میوه و هم میوه تازه در منوی ناهار کترینگها چربی و کلسترول خون را کاهش می‌دهدو همچنین استفاده از کدو حلوایی، جعفری، پیاز، جو، فلفل سبز، بادمجان و عدس نیزدر منوی ناهار کترینگها به کاهش چربی وکلسترول  خون کمک می‌کنند. البته کارمندان دارای فشارخون بالا باید به میزان استفاده از آنها در منوی ناهار شرکتها  دقت داشته باشند، این گیاهان توسط کترینگ شرکتها  باید به مقدار متناسب استفاده  شوند و به روش تهیه آنها نیز توسط کترینگ شرکتها توجه شود.

کارافید در مقاله غذای شرکتی مناسب برای کارمندان دارای فشار خون بالا به صورت تخصصی این موضوع رو مورد بررسی قرار داده.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


کترینگ تهیه غذای شرکتها به فلفل سیاه در غذای کارمندان توجه داشته باشند

پپرین ماده ای است که سبب تند شدن مزه فلفل سیاه میشود، کترینگ تهیه غذای شرکت ها توجه داشته باشند که استفاده از فلفل سیاه در وعده ناهار سبب میشود تشکیل سلول های جدید چربی متوقف شود و از خواص آنتی چربی آن میتوانند کارمندان شرکت بهره ببرند. استفاده کترینگ‌ها از فلفل سیاه در غذاهایی که برای ناهار کارمندان تهیه میکنند علاوه برداشتن مزیت های بسیار بر سلامتی کارمندان، میزان چربی جریان خون را پایین می‌آورد. مهندسین امر تغذیه دریافته اند که «پپرین» موجود در فلفل سیاه  ژنی را که مسئول تکثیر سلولهای جدید چربی است را مختل کرده و از تکثیر آنها جلوگیری میکند. «پپرین» میتواند فعالیتهای سوخت سازی  که در حفظ کنترل چربی نقش دارد را هدف قرار دهد  و سوخت چربی ها را افزایش میدهد. کترینگ تهیه غذای شرکتها با استفاده این یافته در تهیه ناهار کارمندان شرکت میتوانند به جنگ با چربی ها و سایر بیماری های کارمندان بروند.

اهمیت تغذیه و ناهار کارمندان سیگاری

نتایج تحقیقات سازمان جهانی بهداشت نشان دهنده این واقعیت تلخ است که هر 20 ثانیه 3 نفر بر اثر استعمال دخانیات در جهان میمیرند و براساس همین یافته ها چنانچه کارمندان در سنین 15 سالگی کشیدن سیگار را آغاز کرده باشند ـ که اکثر موارد سیگار کشیدن در این سن اتفاق می‌افتد و طی 21 تا 25 سال سیگار کشیدن را ادامه دهند، بین 26 تا 30 سال زودتر از کارمندانی که  به هیچ وجه سیگار را تجربه نکرده اند عمر خود را از دست میدهند.

آمارهای جهانی نشان دهنده این واقعیت هستند که بیش از 15 نوع سرطان در اثر استعمال دخانیات تولید میشود. با هر بوسه ای که به سیگار میزنیم بیش از 75 هزار ماده شیمیایی و سرطان زا وارد بدن خود میکنیم پس میتوان نام آن را بوسه مرگ گذاشت.
پزشکان اعتقاد دارند که ارتباط معنا داری میان سیگار کشیدن و تغذیه وجود دارد. دکتر رضایی در اینباره اظهار داشته اند که: بین استعمال دخانیات و تغذیه ارتباط متقابل وجود دارد.

کارمندان سیگاری بیشتر بر اثر سیگار کشیدن میل به غذا ندارند. به همین علت اکثر آنها ضعیف و لاغر اندام هستند و همچنین افراد سیگاری کمتر دیده شده به میوه وسبزی جات تمایلی نشان دهند. در حالی که این گروه از کارمندان به علت افزایش استرس اکسیداتیو در بدن و فلزات سنگین موجود در سیگار نیاز به میوه و سبزیجات بیشتری نسبت به کارمندان عادی دارند.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


نکاتی که کترینگ غذای شرکت و کارمندان سیگاری برای وعده ناهار باید به آن توجه کنند

یافته های جدید متخصصان امر تغذیه نشان میدهد ترکیباتی که در سبزی جات وجود دارد دفع نیکوتین از بدن را کاهش میدهد نیاز کارمندان سیگاری را به نیکوتین کمتر میکند. بنابراین میل به استعمال سیگار را کاهش می‌دهند و عکس این قضیه نیز صادقانه‌ست.
کارمندان سیگاری در صورت مصرف چای و گوشت بویژه گوشت قرمز در وعده ناهار شرکت افزایش دفع آب بدن را به همراه دارد و در نتیجه خون بدن به سمت اسیدی بودن تمایل دارد و همین  باعث افزایش دفع نیکوتین می‌شوند و تمایل به مصرف سیگار در کارمندان افزایش میدهد. پس کارمندان شرکت در هنگام سفارش ناهار به کترینگ غذای شرکت به نکات گفته شده حتما توجه کنند.

کارمندان سیگاری عمدتا نامنظم ناهار می‌خورند و میان وعده هم ندارند. کارمندان سیگاری در وعده ناهار میل به خوردن غذای چرب دارند تنوع غذایی کمتری دارند و حتی برخی از گروههای غذایی را در وعده ناهار حذف میکنند. مصرف چای و قهوه در سیگاری ها زیاد است و مصرف میوه و سبزی در این افراد کمتر از افراد غیر سیگاری است. بعضی از آنها سیگار را با معده خالی حتی قبل از صبحانه استعمال می‌کنند.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


نقش ویتامین  c و e در ناهار کارمندان سیگاری

در کارمندان سیگاری استعمال دخانیات میزان استرس اکسیداتیو، رادیکال های آزاد و فلزات سنگین مثل سرب، آرسنیک و کادمیوم در بدن را بالا می‌برد که برای کاهش میزان این مواد در بدن نیاز به مواد آنتی اکسیدان نظیر ویتامین C و E و سلنیوم است و این ترکیبات به وفور در میوه و سبزیجات یافت شده و باید توسط کترینگ غذای شرکت در ناهار کارمندان سیگاری گنجانده شود.

مصرف مواد لبنی (ماست, دوغ, کشک) در وعده ناهار کارمندان سیگاری موجب میشود که فلزات سنگین موجود در سیگار جذب بدن نشود پس توصیه میشود کارمندان سیگاری بیشتر از افراد معمولی در وعده ناهار از لبنیات استفاده کنند. و کترینگ تهیه غذای شرکت ها توجه داشته باشند که از لبنیات تازه و سالم در منوی غذای شرکتها استفاده کنند.

توصیه های پایانی برای وعده ناهار کارمندان سیگاری
کارمندان عزیز با استفاده از یک الگوی غذایی  صحیح و سالم که شامل میوه و سبزیجات، حبوبات، گوشت سفید (ماهی و مرغ)، لبنیات کم چرب، مغز گردو، بادام، پسته و فندق تازه و بی نمک و همچنین میان وعده های مناسب در کنار وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام از عوارض کشیدن سیگار بکاهید.

استفاده کافی از مایعات (هر یک ساعت یک لیوان)، مصرف چای و کافه خود را محدود و کنترل نمایید.

منوی طلایی برای ناهار کترینگ غذاهای شرکتی و کارمندانی که دیابت دارند

کارمندان دیابتی به دلیل ترشح نشدن هورمون انسولین در بدن آنها یا قادر نبودن سلولها بدن آنها برای استفاده از انسولین نمیتوانند به راحتی سایر کارمندان از قند و کربوهیدرات ها استفاده کنند و زمانی که بدن برای تامین انرژی قادر نباشد از کربوهیدراتها استفاده کند به ناچار به سراغ بافت پروتیین و چربی های موجود در بدن میرود به همین علت کارمندان دیابتی مخصوصا کارمندانی که انسولین در بدن آنها ترشح نمیشود در ابتدا کاهش وزن شدیدی را تجربه میکنند که در نتیجه تحلیل بافتهای چربی و عضله آنها به وجود می آید.

کارمندان عادی با پیش گرفتن سبکی از زندگی میتوانند از ابتلا شدن به دیابت جلوگیری کنند و کارمندان دیابتی هم میتوانند روند بیماری خود را کنترل کنند. کارمندان دیابتی با استفاده از یک رژیم غذایی متناسب بیماری خود هم میتوانند انرژی موردنیاز بدنشان را تامین کنند هم توان و روحیه خود را تقویت نمایند. رژیم متعادل و مناسب به معنای نخورد شیرینی و خوردن غذاهای بی مزه تا پایان عمر نیست بلکه با رعايت نکاتي شما مي‌توانيد بدون آنکه احساس ضعف يا محروميت غذايي را بر خود تحميل کنيد، همچنان از خوردن غذاهاي خوشمزه لذت ببريد.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


کارمندان دیابتی برای وعده ناهار بهتر است از کربوهیدرات‌های فيبردار که به کندی آزاد می‌شوند استفاده کنند

کربوهیدرات‌های فیبردار را انتخاب کنید (تا قند خون شما یک دفعه بالا نرود)
ازاین قندهای غنی از فیبر در منوی ناهار استفاده کنید. . . کترینگ غذای شرکت باید توجه داشته باشد
ازبرنج وحشی در ناهار کارمندان استفاده کنیدبه جای استفاده ازبرنج سفید در غذای ناهار
ازسیب‌زمینی شیرین، یام، اسکواش زمستانی، پوره گل کلم در وغذای ناهار کارمندان استفاده کنیدبجای استفاده ازسیب‌زمینی‌های سفید (از جمله چیپس و پوره سیب‌زمینی) در وعده ناهار
از پاستای تهیه شده از گندم کامل در غذای ناهار کارمندان استفاده کنیدبجای استفاده ازماکارونی و پاستای تهیه شده از آرد سفید در غذای ناهار کارمندان
ازنان گندم کامل (سبوس‌دار) یا دانه گندم کامل سنگک بربری سبوس دار در وعده ناهار کارمندان استفاده کنیدبجای استفاده از نان سفید در وعده ناهار کارمندان
از غلات فیبردار و کم شکر برای ناهار کارمندان استفاده کنیدبجای استفاده ازغلات قنددار در وعده ناهار کارمندان
از جو دو سر خورد شده با تیغه یا جو دو سر حلقه شده در ناهار کارمندان استفاده کنیدبجای بلغور جو دو سردر ناهار کارمندان
ازبرگه‌های سبوس‌دار کم قند در ناهار کارمندان استفاده کنیدبجای برگه ذرت (کورن فلیک) در ناهار کارمندان
ازنخود یا سبزیجات برگی برای ناهار کارمندان استفاده کنیدبجای استفاده ازذرت برای ناهار کارمندان

کارمندان دیابتی وهمچنین کترینگ غذاهای شرکت بهتر است برای ناهار از کربوهیدراتهای پیچیده که به کندی آزاد میشوند و قند خون را بالا نمیبرند استفاده کنند.


خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


موادی که کارمندان دیابتی در وعده ناهار باید بیشتر بخورند

این غذاها را کارمندان دیابتی در وعده ناهار بیشتر بخورید
استفاده از چربی که در مغزهای  خام وجود دارد در غذای ناهار کارمندان بسیار سالم وکمک کننده است وهمچنین,روغن ذرت، روغن ماهی، دانه بزرک، شیر کامل و آواکادو
مصرف میوه و سبزیجات تازه، به همراه ناهار کارمندان وهمچنین هرچقدر رنگارنگ‌ترباشند  بهتراست، استفاده از میوه کامل به جای آبمیوه در وعده ناهار
کارمندان دیابتی ازغلات فیبردار و نان تهیه شده از غلات کامل یا حبوبات در وعده ناهرشان استفاده کنند
استفاده کترینگ ها ی غذای شرکت از ماهی و روغن ماهی، غذاهای دریایی، مواد ارگانیک، مرغ یا بوقلمون غير صنعتي يا بومي (توليد شده به روش چريدن آزاد) در منوی ناهار کارمندان شرکت
استفاده کترینگ های تهیه غذای شرکت از پروتئین‌های باکیفیت از قبیل تخم مرغ، لوبیا، شیر، پنیر و ماست شیرین نشده در وعده ناهار کارمندان شرکت

مواد غذایی که کارمندان دیابتی در وعده ناهار مصرف نکنند و کترینگ های غذای شرکت باید توجه داشته باشند

کترینگ ها ازروغن های مضر ترانس که ازسوختن روغن‌های هیدروژنه تشکیل میشوند یا غذاهای زیاد سرخ شده، چربی‌های اشباع موجود در غذاهای آماده و بسته بندی شده یا گوشت‌های فرآوری شده (سوسیس و کالباس) در منوی ناهار کارمندان دیابتی استفاده نکنند
کترینگ ها نباید از فست فود و غذاهای آماده به ویژه غذاهای سرشار از قند و سدیم، شیرینی‌ها، چیپس و دسرها در منوی کارمندان استفاده کنند
کترینگها از نان سفید، غلات قنددار، ماکارونی يا برنج سفید شده در منوی ناهار کارمندان استفاده نکنند
استفاده کترینگها ازگوشت‌های فرآوری شده و گوشت قرمز حیواناتی که با مواد آنتی بیوتیک، هورمون‌های رشد و علوفه حاصل از مواد تغییر یافته ژنتیکی تغذیه شده‌اند در منوی ناهار کارمندان
استفاده کترینگها از مواد غذایی کم چرب که به جای چربی در آنها قند اضافه شده است، مانند ماست‌های بدون چربی در منوی ناهار کارمندان

خدمات تخصصی و آنلاین تهیه غذای شرکتی کارافید


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 thoughts on “ناهار شرکتی برای کارمندان

 1. خیلی خوبه که هر کارمندی به تونه با توجه به شرایط و ذائقه خودش ناهار سفارش بده کاش مدیر شرکت ماهم این مطالب عالی رو بخونه تا بدونه… این خیلی عالیه کارافید…?????

  1. متاسفم برااین اظهارنظرمعلومه خیلی خودخواهی مثلااگه صدنفر از۴۰۰نفر غذای دلخواهشون فرق داشته باشه باید برااونا غذای مورد دلخواهشونوپخت آیا؟ بهتره هرکی غذای شرکتودوست نداره ازخونشون غذا بیاره.?

 2. ناهار برای من خیلی مهمه چون وقتی از سرکار برمیگردم از خستگی فقط میخوابم
  ولی متاسفانه شرکت منوی غذایی خیلی بدی داره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =