تلفن تماس ۲۶۷۱۲۳۳۷-09376131782

ایمیل info@karafeed.com

ساعت کاری ۹ الی ۱۷

نقش غذای کارمندی در بهره وری

غذای کارمندی

غذای کارمندی و بهره‌وری سازمان

در انتخاب غذای کارمندی و کترینگ برای سازمان باید عواملی که موجب افزایش بهره‌وری کارکنان می‌شوند و کمک می‌کنند که آنها از حدکثر توان و ظرفیت خود در محیط کار بهره گیرند مورد توجه قرار گیرد.

غذای کارمندی که در شرکت ها استفاده می‌شود باید حاوی ترکیب مناسبی از کربوهیدراتهای مرکب و پروتئین باشند. برخی از کارمندان در ساعت کاری خود نسبت به دیگر همکاران خود بسیار موفق‌تر و شاداب تر هستند. اگر چه این کارمندان به طور معمول پرسنلی باهوش، باانگیزه و موفق هستند اما شاید نتوانند همیشه با تمام توان و در بهترین شرایط خود کار کنند. این دسته از پرسنل شرکتها نیز همانند کارمندان دیگر گاهی اوقات خستگی، ناتوانی و دشواری در تمرکز را تجربه می‌کنند. آن‌چه باعث خواهد شد کارمندان دچار چنین مشکلاتی نشوند اعمال روشهای تغذیه‌ایی موثری هستند که برای بهینه‌سازی عملکرد ذهنی آنها ضروری‌اند.

گلوکز در غذای کارمندی

گلوکز تنها سوخت  قابل استفاده مغز می‌باشد. به همین علت برای حفظ عملکرد ذهنی مطلوب کارمندان خود نیازمند حفظ سطح قند خون پایدار آنها هستید. غذای کارمندی باید دارای ترکیب مناسبی از کربوهیدراتهای مرکب و پروتئین باشند تا نیاز ایشان را به گلوکز و پروتئین در طول ساعات کاری در شرکت برطرف نموده و منجر به افزایش راندمان کاری شود . غذاهای حاوی کربوهیدراتهای ساده باعث ترشح هورمون انسولین در بدن کارمندان می‌شوند و قند خون پرسنل را کاهش می‌دهند. با ترکیب کربوهیدراتهای مرکب و پروتئینهایی که حاوی امگا3 وامگا6 هستند می‌توان رژیم غذای کارمندی مفیدی که منجر به تقویت عملکرد ذهن ایشان می‌شود را فراهم نمود.

مهم ترین مواد غذایی تآثیرگذار بر عملکرد ذهنی کارمندان و مدیران

پروتیین غذای کارمندی

بهترین منبع تامین پروتئین برای بدن انسان گوشت قرمز و گوشت سفید و ماهی است. حبوباتی مانند لوبیا،نخود،عدس،لپه و میوه هایی مانند سیب،موز و آناناس نیز می‌توانند این فاکتور مهم را برای بدن کارمندان تامین کند.

اسیدهای چرب  در غذای کارمندی

انواع اسیدهای چربی که برای افزایش عملکرد ذهنی کارمندان ضرروری است در روغن زیتون ، گردو ، انواع ماهی ها یافت می‌شوند.

کربوهیدارتهای پیچیده در منوی غذای کارمندی

همانطور که مشاوران تغذیه می‌گویند همه ی کربوهیدراتها مضر نیستند. در واقع استفاده از یک رژیم غذایی‌ که حاوی مقدار مناسبی از کربوهیدراتهای مرکب باشد برای سلامت کارمندان ضروری است . این کربوهیدراتها در موادی مانند : برنج قهوه‌ای ، غلات ، حبوبات ، کلم‌بروکلی ، کلم ، هویج ، ذرت ، ماکارونی ، آرد کامل و نان‌های تهیه شده از آن ، سیب زمینی و ... وجود دارند.

قهوه و چای

مصرف قهوه یا سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار در کارمندان باید کاملا توسط آنها کنترل شود، زیرا تامین آب مورد نیاز بدن برای تقویت سطح انرژی و هوشیاری عاملی کلیدی‌ست. به علت خستگی های مکرری که در طول روز و هنگام کار برای کارمندان ایجاد می‌شود تمایل آنها را برای افزایش نوشیدن چای و قهوه زیادتر می‌کند. اما مصرف زیاد این نوشیدنی ها می‌تواند آسیب های جدی به سیستم ایمنی و عصبی کارمندان وارد کند. آب تصفیه شده بهترین جایگزین برای این نوشیدنیهاست. همچنین باید از مصرف نوشیدنی‌های حاوی قند و شیرین‌کننده‌های مصنوعی تا حد امکان پرهیز شود.

 

3 thoughts on “نقش غذای کارمندی در بهره وری

    1. با سلام
      ممنون از پیشنهاد موضوع خوبتون. به زودی این موضوع به سایت ما اضافه خواهد شد. حتما سایت رو راهنمایی های غذایی ما رو دوباره بررسی کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =